Rory McIlroy není členem European Tour, co to znamená?

Rory McIlroy

Až Rory McIlroy vstoupí do turnaje WGC-Mexico Championship, bude to poprvé v jeho kariéře, co na turnaji pod hlavičkou European Tour nebude hrát jako její člen. McIlroy si totiž ještě nezaplatil své letošní členství, a tak nemůže ani sbírat body v Race to Dubai.

V předchozích 191 případech hrál McIlroy na akcích pořádaných nebo spolupořádaných European Tour, jako je tomu právě v Mexiku, s platným členstvím. To ale nyní nemá, a tak tomu bude minimálně do května.

Rodák ze severoirského Holywoodu sice získal už díky svému prvnímu vítězství na majoru (US Open 2011) čestné celoživotní členství, i tak ale musí stejně jako ostatní zaplatit každý rok poplatek, aby bylo platné.

A to McIlroy s ohledem na aktuální ročník ještě neudělal.

Původně přitom spekuloval, že by vynechal celý jeden rok. Nyní se ale zdá, že bude "mimo" pouze půl sezony. "Cokoliv v příštím týdnu v Mexiku získám se nebude počítat do Race to Dubai, protože jsem se ještě nepřipojil k European Tour," prozradil Rory před finálovým kolem Genesis Open pro server golfbytourmiss.com.

"Chtěl jsem to z nějakých důvodů udělat na konci minulého roku, ale neudělal s tím, že se pravděpodobně připojím v květnu," dodal McIlroy s tím, že ví, že i s celoživotním členstvím musí každý rok platit poplatek.

Turnaj v Mexiku je jedním z osmi, odkud se prize money započítávají do finančních žebříčku jak PGA Tour, tak European Tour. Jedná se o všechny čtyři majory a stejný počet akcí World Golf Championship.

Otázkou je, kolik turnajů European Tour tak ještě McIlroy odehraje, aniž by byl jejím platným členem a peníze se mu tak započítávaly do Race to Dubai. Pokud se skutečně znovu připojí k okruhu až v květnu, nebude se mu určitě počítat ani dubnové Masters a březnová WGC jamkovka.

Nově se pak v polovině května hraje druhý major tohoto roku PGA Championship, který by už McIlroy mohl stihnout.

Zatím přitom také jasné, kolik odehraje McIlroy turnajů z kalendáře pouze European Tour. Startovat by měl začátkem května na British Masters, které hostí Tommy Fleetwood, a také na červencovém ASI Scottish Open v týdnu před The Open, což bude závěrečný major tohoto roku.

O týden dříve na Dubai Duty Free Irish Open, které nově hostí Paul McGinley, ale hrát nebude: "Pokud zde byl rok, kdy jsem cítil, že mohu vynechat Irish Open, je to tento rok. Pokud bych hrál Irish Open, bylo by The Open mým třetím turnajem v řadě. Pro mě to není ideální příprava na něco, co může být největší akce v mém životě."

To je ale ještě zadlouho. Nyní je aktuální prestižní turnaj Mexico Championship, který můžete sledovat exkluzivně pouze na Golf Channelu. Ve čtvrtek a pátek od 20:00, o víkendu už od 18:00.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení