Stricker věří, že je "problém Reed" vyřešen. Ukáže až čas

Patrick Reed

Na jednu stranu se Stevu Strickerovi splnil sen. Ve středu se stal kapitánem amerického rydercupového týmu pro bitvu s Evropou v roce 2020, která se navíc bude konat na jeho skoro domovském hřišti Whistling Straits. Na druhou stranu ho ale nečeká vůbec nic lehkého.

Američanům se v posledních letech v Ryder Cupu nedaří. Z posledních pěti vyhráli jediný před třemi roky a z posledních dvanácti střetnutí s Evropou odešli devětkrát poražení. Naposledy loni v Paříži, kde navíc nebyla v týmu úplně ideální atmosféra.

A to především kvůli Patricku Reedovi.

Ten neunesl, že kapitán Jim Furyk rozdělil jejich do té doby neporažený pár s Jordanem Spiethem. Zatímco Spieth sbíral s Justinem Thomasem alespoň nějaké body, Reed se trápil po boku Tigera Woodse.

Už během klání Evropy s USA to v týmu podle všeho vřelo a vše vyvrcholilo po jeho skončení, kdy se skrze média a sociální sítě rozčiloval "na celý svět" nejen Reed, ale i jeho žena a tchýně.

Pročištění atmosféry tak bude vedle poskládání vítězného týmu pro Strickera jedním z hlavních úkolů jeho nelehké mise.

"Už jsem Patricka oslovil a měli jsme dobrý rozhovor. I když se trochu bál, a já vlastně také, je to vyřešeno. Omluvil se a mluvil s ostatními hráči. Mluvil i se mnou já mu řekl, co od něho také očekávám. Řekl mi, že si získá kluky zpátky. Že je zde pro tým," řekl Stricker během tiskové konference, na které byl oficiálně zvolen americkým kapitánem.

51letý Američan neočekává, že by se něco podobného opakovalo: "Hodně to řeší. Není v pohodě s tím, co se v Paříži stalo a jak to bylo tlumočeno. Řekl jsem mu, že to musíme překonat a jít dál. Pojďme stavět další tým a já doufám, že pokud bude hrát dobře, budu ho v něm mít."

"Ale ano, byla to jedna z věcí na mém seznamu úkolů, které jsem musel udělat. Promluvit si s ním a vidět, jaké to je z jeho pohledu," dodal Stricker k ožehavému tématu.

Jak to tak vypadá, vše je skutečně na americké straně vyřešeno. Brooks Koepka prozradil, že se Reed omluvil hráčům z týmu skrze SMS, a když se Reed potkal poprvé v jednom flightu na PGA Tour se Spiethem, oba se na prvním týčku přátelsky objali (VIDEO zde).

Vše se ale ukáže až ve dnech od 25. do 27. září 2020, kdy dojde ve Whistling Straits na lámání chleba. Pokud tedy bude Reed v americkém týmu.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení