DeChambeau se omluvil za poničení greenu, byl na něm do tmy

Bryson DeChambeau

Bryson DeChambeau na sebe v posledních dvou týdnech neupozorňuje ani tak svou skvělou hrou, jako výlevy vzteku. Na Genesis Open to odnesla hrana bunkeru, v tomto týdnu v Mexiku zase putting green. Američan se za to před startem 2. kola omluvil.

DeChambeauova frustrace je trochu pochopitelná. Ve čtvrtečním prvním kole WGC-Mexico Championship se mu po boku Tigera Woodse vůbec nedařilo. A to především právě na greenech.

Na zbytek startovního pole na nich ztratil 3,7 rány, když na celé kolo za 75 ran (+4) potřeboval 34 puttů. A o moc lépe mu to nešlo ani po dohrání na puttingu, kde už to nevydržel a praštil putterem do greenu.

Svůj zkrat si okamžitě uvědomil a díru v zemi hned opravil. Jenže měl takovou smůlu, že i když se to stalo na putting greenu, zachytila ho kamera stanice Sky Sports, která právě dělala rozhovor s Richem Beemem.

DeChambeau si toho následně hodně vyslechl především na internetu a právě tam se nakonec rozhodl za svůj zkrat omluvit. Učinil tak na Twitteru ještě před startem druhého kola.

"Chtěl bych se omluvit mým fanouškům, ostatním hráčům a lidem z Chapultepecu za mé jednání po včerejším kole. Jsem extrémně vášnivý hráč a vždy se snažím zlepšovat," napsal v prvním Tweetu.

A pokračoval ve druhém krátkém vzkazu: "Rozhodně nejsem perfektní, ale mám velký respekt k lidem starajícím se o hřiště a golfu samotnému. Budu se soustředit na zlepšení i v tomhle, nejen ve své hře."

Ještě ve čtvrtek večer pak na greenu strávil dlouhé hodiny a to i po západu slunce. Na jeho hře se to ale v pátek příliš nepromítlo, zahrál jen o dvě rány lépe, když dal pět bogey a jednoho dabláče.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení