DJ nedal nikomu šanci a slaví 20. titul, Woods v TOP 10

Dustin Johnson

Dustin Johnson měl před finálovým kolem Mexico Championship ze série WGC pouze dva soupeře. Roryho McIlroye, který na něho ztrácel čtyři rány, a pak sebe sama. Ani jednomu ale v neděli v Chapultepec Golf Clubu nepodlehl a slaví jubilejní 20. titul na PGA Tour.

Johnson se dostal na turnaji, který v minulosti vyhrál už dvakrát, z toho jednou v Mexiku před dvěma lety, do vedení po druhém kole. Ve třetím i čtvrtém pak svůj náskok na prvním místě kontroloval, a ještě nepatrně navyšoval. Nakonec vyhrál se skóre -21 před McIlroyem o pět ran.

Nikdo další do souboje o titul nesáhl, vždyť hráči na děleném třetím místě - Ian Poulter, Paul Casey a Kiradech Aphibarnrat - zaostali za šampionem o propastných deset ran! A ve hře vlastně nebyl ani McIlroy...

Měl by přitom šanci, protože Johnson neprožil ideální první devítku, na které zahrál nejprve bogey na trojce, a pak jediné birdie na šestce. Jenže jeho nejbližší pronásledovatel vstoupil do finálového kola ještě hůře.

McIlroy obešel první polovinu kola za plus jedna a rozdíl mezi oběma hráči narostl na pět ran. A stejný byl i po dohrání, i když druhá devítka byla od obou hráčů výrazně lepší. DJ zahrál pět berdíků, McIlroy dokonce šest, ale také své třetí bogey dne. Alespoň už se ale mohli oba na hřišti usmívat.

To nejlepší z kola Dustina Johnsona

Johnson přitom přiznal, že před startem finálového kola byl lehce nervózní: "Trochu ano. Rory totiž hraje velmi dobře a já věděl, že tedy budu muset také. Byl jsem nervózní, protože to pro mě hodně znamenalo. Chtěl jsem vyhrát a předvést dobrý výkon."

To se mu podařilo především v druhé polovině kola, po které si mohl už podvacáté vychutnávat pocit vítěze na PGA Tour.

A mimo jiné prodloužil svou sérii 12 sezon s minimálně jedním titulem, kterou započal při svém přestupu k profíkům v roce 2008: "Jsem za to na sebe pyšný. Je to velká věc. Tady je těžké vůbec vyhrát, a zvítězit každý rok, co jsem na okruhu... Kvůli tomu tvrdě dřu, chtěl jsem to dokázat."

"Chci to (sérii) držet, jak nejdéle to půjde. Je za tím ale spousta tvrdé práce, která se nyní vyplácí," dodal jediný hráč, který vyhrál během kariéry všechny čtyři turnaje ze série World Golf Championships.

To nedokázal ani Tiger Woods. Ten se sice na akcích WGC radoval během kariéry už osmnáctkrát, Johnson je druhým nejúspěšnějším hráčem s šesti tituly, ale nikdy neovládl turnaj HSBC Champions.

Ještě před víkendem nebyl úplně mimo hru ani letos v Mexiku, k útoku na naprosto dominantního Johnsona by ale potřeboval lepší kola, než za 70 a 69 ran. Se skóre -8 obsadil dělenou desátou příčku.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení