Skvělý Thomas byl okraden o eso, pak dal 12metrový putt

Justin Thomas

I když se nám všem zdá golf často jako velmi nespravedlivý sport, někdy Paní Spravedlnost zavítá i na golfová hřiště. Třeba v neděli v Mexiku se na chvilku stavila za Justinem Thomasem, který byl nejprve tak trochu okraden o hole-in-one. A pak sám nevěřil tomu, co se stalo.

Thomas prožíval v Mexico City báječný den. Vstoupil do něj třemi birdie na úvodních třech jamkách (začínal na desítce) a po dvanácti jamkách byl už sedm ran pod parem. A na tříparové trojce následně nebyl daleko od toho, aby z ničeho nic upsal další dvě rány...

Ano, chápete správně. Mladý Američan trefil z týčka báječnou ránu, která málem skončila v jamce. Místo esa však byl 'po zásluze potrestán' odrolováním míčku na druhou stranu greenu.

Putt do birdie tak měl 12 metrů. 

Thomas musel být neuvěřitelně naštván, ale neuděláte nic. A tak se postavil nad míček, bouchnul do něj svým putterem a jen nevěřícně sledoval, jak s velkou energií končí v jamce. I z jeho bezprostřední reakce je patrné, že nevěřil tomu, co se stalo. Přesvědčte se sami.

Thomas nakonec obešel hřiště v Chapultepec Golf Clubu za 62 ran (-9) a výrazně tak vylepšil své postavení v leaderboardu. Po úvodních třech kolech za 66, 73 a 74 ran byl totiž v paru, nakonec s mínus devíti obsadil samostatnou devátou příčku.

A to ještě na poslední jamce minul čtyřmetrák do birdie, kterým by nastavil nový rekord hřiště. Takto 'pouze' svůj vlastní vyrovnal. Kde hledat klíč k jeho skvělé rundě, která přišla po dvou horších dnech?

"Abych byl upřímný, možná to bude znít blbě, ale mě bylo všechno jedno. Pálil jsem drivy kamkoliv," přiznal Thomas, který si ale s driverem v ruce věřil už od soboty. Až v neděli se ale přidal i zbytek hry.

A málem z toho byl útok na magickou 59: "Když jsem dal birdie na šestce, věděl jsem, že pokud ho zahraji i na posledních třech jamkách, bude to 59. Snažil jsem se zahrát co nejnižší skóre, abych se dostal co nejvýše. Věděl jsem, že mám nulovou šanci turnaj vyhrát, ale kdybych přidal ještě dvě tři birdie, mohl jsem potenciálně proklouznout do elitní pětky."

Thomas už ale na posledních třech jamkách žádné další birdie nepřidal. Přesto musel být se svým nedělním vystoupením maximálně spokojený. Co na tom, že za dominantním Dustinem Johnsonem zaostal i tak o 12 ran.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení