Challenge Tour odhalila kalendář turnajů, Relmost jich pořádá nejvíce

Czech Challenge

Filip Mrůzek a Stanislav Matuš, ale i další čeští hráči, kteří budou na Challenge Tour startovat díky pozvánkám, si mohou plánovat svůj kalendář. Druhá evropská liga totiž zveřejnila seznam turnajů, které letos golfistům nabídne. Hned tři z nich pořádá Relmost.

A právě díky tomu mají čeští golfisté mnoho příležitostí sbírat zkušenosti na těžkých turnajích proti skvělým hráčům. Mrůzek toho loni dokonce už využil k zisku karty kategorie 14, a tak si letos většinu turnajů uhraje sám. 

Na první turnaj roku v Jordánsku začátkem dubna se ale nejspíše žádný z Čechů nedostane. Jedná se totiž o netradiční spojení Challenge Tour, evropské veteránské Staysure Tour a dámské Ladies European Tour. Společná akce pro celkem 123 hráčů a hráček je naprostou novinkou.

Ostrý start Challenge Tour tak bude až koncem dubna v Turecku, když na Turkish Airlines Challenge začnou hráči sbírat body do celosezónního žebříčku. Ten přitom ještě nemá jméno, protože se zatím neví, kde se bude velké finále série v tomto roce začátkem listopadu konat.

Po Turecku přijde začátkem května na řadu Challenge de España, po které už budou následovat oba dva české turnaje. Nejprve zbraslavská Prague Golf Challenge (9.-12. května) a poté i D+D REAL Czech Challenge, která se uskuteční premiérově na Kaskádě od 23. do 26. května.

Po dalších čtyřech akcích ve Švýcarsku, Francii, Španělsku a Itálii zavítá Challenge Tour po dvouleté přestávce znovu na Slovensko, kde se bude konat čtvrtý ročník Slovakia Challenge. I tu pořádá Relmost.

"Jsme rádi, že jsme se stali jedním ze základních kamenů Challenge Tour. Pořádáme celkem tři turnaje, z úvodních devíti akcí sezony se tak postaráme o plnou třetinu. Hráči mají naše turnaje rádi, což nás těší ještě více," říká Petr Dědek jr., viceprezident Relmostu.

Ten přidává i další důležitý fakt, který se turnajů v Česku a na Slovensku týká: "Na všech třech jsme nově výrazně zvýšili prize money, hráči budou pokaždé hrát o rovných 200 000 eur. I to potvrzuje naši stále větší integritu v rámci toho nejlepšího evropského golfu."

Relmost je promotérem největšího počtu turnajů na Challenge Tour. Ve Francii se sice hrají hned čtyři turnaje, ale pod vedením různých společností. Dva podniky se pak stejně jako v Česku konají už pouze ve Španělsku, Švýcarsku a koncem sezony také v Číně.

Kromě tří turnajů Challenge Tour pořádá letos Relmost samozřejmě i turnaj nejvyšší evropské série European Tour. Už šestý ročník D+D REAL Czech Masters se uskuteční na Albatrossu od 15. do 18. srpna. 

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení