OBRAZEM: Golfisty roku se stali Spilková a Mrůzek

celá fotogalerie (40) » Klára Spilková a Filip Mrůzek

Také pátý ročník ankety Golfista roku ovládla co se týče absolutního vítězství Klára Spilková. Samozřejmě byla také nejlepší mezi profesionálkami, profesionálům pro loňský rok kraluje Filip Mrůzek. Mezi amatéry získali ocenění Sára Kousková a Šimon Zach.

Slavnostního vyhlášení na pražském Žofíně se zúčastnili pouze profíci. Nejlepší čeští amatéři jsou už totiž touto dobou v zámoří, kde si plní své univerzitní povinnosti a zpět v Česku se ukáží opět až v létě. 

Celým večerem provázel Marek Eben, na pódiu se vystřídali zpěváci Petr Kolář a Markéta Konvičková, zahrál také klarinetista Felix Slováček.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (40)

Spilková si došla pro své páté absolutní vítězství v řadě zaslouženě. Loni si totiž poprvé v kariéře uhrála kartu na prestižní LPGA, kde tak stráví celou letošní sezonu. Zatím má za sebou dva australské turnaje, ani na jednom ale neprošla cutem.

Další příležitost dostane v druhé polovině března ve Phoenixu, kde bude LPGA pokračovat po australsko-asijském turné opět na území Spojených států turnajem Bank of Hope Founders Cup. Nejen tento, ale i všechny ostatní můžete letos sledovat exkluzivně na stanici Golf Channel.

Také triumf Mrůzka mezi profesionály je logický. Loni si díky pozvánkám Relmostu uhrál na Challenge Tour kartu kategorie 14 pro letošní sezonu, kterou tak bude moci odehrát prakticky kompletní.

Historicky je také nejlepším českým hráčem na turnaji D+D REAL Czech Masters, který se letos koná opět na Albatrossu od 15. do 18. srpna. Ještě předtím se budou hrát v Česku dva turnaje Challenge Tour.

Kousková se Zachem patří dlouhodobě k nejlepším českým amatérům, Zach by měl v létě přestoupit k profíkům. Cenu sportovních novinářů si za loňský rok odnesl Pavel Suchánek, promotér WGM Czech Open.

Fotogalerie galavečera Golfista roku 2018 zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení