Mickelson se ukáže v Bay Hill. Zpochybnil účast na The Players

Phil Mickelson

Phil Mickelson potvrdil svůj další start na PGA Tour. Poprvé od roku 2013 se ukáže v Bay Hill na Arnold Palmer Invitational. Svou účastí doplní již tak skvělé startovní pole, které zahrnuje šest hráčů z TOP 10 aktuálního světového žebříčku a třináct z TOP 20.

Mickelson vyhrál turnaj legendárního Arnolda Palmera v roce 1997. V roce 2001 skončil druhý za Tigerem Woodsem. V posledních pěti letech však v Bay Hill chyběl.

Kromě něj se v Orlandu na Floridě představí Woods, až do příštího pondělí světová jednička Justin Rose, obhájce titulu Rory McIlroy, či Bryson DeChambeau.

Nedávný vítěz z Pebble Beach se však možná neukáže o týden později na The Players. Osmačtyřicetiletý veterán to již dříve obhajoval redukcí svého programu, tak aby se vyhnul zejména hřištím s krutými roughy.

V lednu tak vynechal Farmers Insurance Open, kde chyběl poprvé za 29 let, a stále váhá s potvrzením účasti na TPC Sawgrass. The Players tu vyhrál v roce 2007, ale v posledních šesti letech tu pětkrát neprošel cutem.

Nedávno pak prohlásil, že turnaj, kterému se přezdívá pátý major, už nepovažuje za nedílnou součást svého kalendáře. "Už to pro mě není ‚povinný‘ turnaj, protože je mi 48 let, hrál jsem tam pětadvacetkrát a už jsem tam vyhrál," uvedl Mickelson.

"Kdybych byl mladý a na začátku své kariéry, neváhal bych, protože The Players jsou tak blízko majorům, jak jen mohou být. Ale hřiště pro mě není nejlepší," vysvětlil Mickelson, proč ho nejspíš fanoušci na TPC Sawgrass neuvidí. Ale třeba Lefty ještě překvapí.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení