Na Loretě se hrálo poprvé v únoru, dorazil také Mrůzek

Loreta Pyšely

Vůbec poprvé v zatím sedmileté historii hřiště Loreta Pyšely dostali hráči možnost zahrát si populární osmnáctku nedaleko Prahy už v únoru. Této šance využilo celkem 106 po zimě natěšených golfistů, byl mezi nimi také přední český profesionál Filip Mrůzek.

Jestli mají Pyšely vůbec nějaký háček, je to jejich poloha. Neleží sice vysoko, ale od sázavského údolí proudí studený vzduch, který celou oblast ochlazuje. Nejinak tomu bylo ve čtvrtek 28. února ráno, když první golfisté přijížděli na hřiště směrem od Prahy.

Ještě na dálnici u Popovic se do nich opíralo slunce a teploměr v autě hlásil pěkných ranních jedenáct stupňů. O deset kilometrů dál na parkovišti v Pyšelích vystupovali do mrazivého rána a zamrzlý rybník je už u vjezdu varoval, že hrát golf v únoru možná není ten nejlepší nápad.

Jakmile však vystoupali ke klubovně, opřelo se do nich opět v plné parádě slunce, které rozmrazilo nejen je, ale ještě před desátou i celé hřiště.

Byl to vskutku historický okamžik, když vůbec poprvé vstoupila noha golfistova na hřiště na Loretě ještě v únorovém datu.

Ten moment nastal 28. února 2019 v devět hodin a čtyřicet minut, kdy do hry vyrazil první trojčlenný flight. Celkem se pak na hřišti objevilo 106 golfistů, mezi nimi i Filip Mrůzek.

"Děkuji Loretě za otevřené hřiště a pozvání k první jarní hře, kdy jsem se konečně dostal z indooru ven a mohl vyzkoušet nový driver a dřeva Callaway Epic Flash. I když zima nebyla dlouhá, je skoro neuvěřitelné, v jak dobré kvalitě může hřiště a greeny 28. února být," všiml si český profesionál, kterého čeká sezona na Challenge Tour.

Toho den strávený na Loretě potěšil: "Jít si zahrát na dobré hřiště a do přátelské atmosféry je vždy radost. Navíc, když to tak pěkně odsýpá a 18 jamek zvládnete ve čtyřech pod čtyři hodiny, ale tak to v Pyšelích obvykle je… I když je hřiště plné natěšených golfistů."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení