Čejka vstoupil do historie diskvalifikací. Skvěle začal Slovák Sabbatini

Alex Čejka

Alex Čejka se ve čtvrtek nešťastným způsobem zapsal do golfové historie. Na Honda Classic se stal prvním hráčem na PGA Tour, který byl diskvalifikován za porušení nového pravidla o omezení materiálů, které hráči používají při čtení greenů.

Mariánskolázeňský rodák reprezentující Německo byl o své diskvalifikaci informován na 14. jamce prvního kola turnaje v Palm Beach, když šel po eaglu, birdie a třech bogey svou rundu v paru.

"Naši pozornost zaujalo, že Alex používá pravděpodobně nějaké staré materiály na čtení greenů, takže jsme byli povinni to zkontrolovat," vysvětlil Robby Ware z pravidlové komise PGA Tour.

Nová pravidla omezila velikost a rozsah těchto materiálů a ty Čejkovy byly rozhodčími shledány za příliš rozsáhlá a tudíž odporují novému výkladu.

"Alex v podstatě používal starou birdie kartu a materiály na čtení greenů, které nevyhovují novým omezením o velikosti. Nová měřítka jsou samozřejmě mnohem menší," uvedl Ware, na jakém základě si rozhodčí Čejkova prohřešku všimli.

V prvním kole Honda Classic se dařilo vítězovi turnaje z roku 2011 Rorymu Sabbatinimu. Jihoafričan, který od letošní sezóny reprezentuje Slovensko, zahrál na úvod 67 ran (-3) a usadil se na děleném šestém místě, stejně jako Brooks Koepka, Sergio Garcia či Rickie Fowler.

O ránu hůře zahrál první rundu Justin Thomas, který byl se svým výkonem spokojený. "Cítím, že jsem dnes mnoho neztratil. Zahrát na tomto hřišti -2 je skvělé," pochvaloval si z děleného 20. místa.

Pravdou je, že na vedoucího Jhonattana Vegase ztrácí po první osmnáctce pouze čtyři rány. Venezuelan zahrál na úvod 64 ran (-6) a vede s náskokem dvou ran před čtveřicí hráčů, ve které je i veterán Ernie Els.

Ten věří, že může hrát o své 20. vítězství na PGA Tour. To devatenácté získal už v roce 2012 na The Open a dvacáté je pro něj od té doby stále více se vzdalujícím cílem.

"Je známo, že z 20. vítězství plynou nějaké benefity," zmínil Els možné doživotní členství na PGA Tour. "Moje kariéra je v pozdní fázi, momentálně bych byl rád za jakékoliv vítězství," uvedl legendární Jihoafričan, který během kariéry vyhrál po celém světě více než 70 titulů.

Sestřih 1. kola

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení