Hvězdy pro Czech Masters, díl. 10 - Legenda, která čeká na major

Lee Westwood

Je hrající golfovou legendou. Na Albatross letos nepřijede hráč, jenž by vyhrál více turnajů na European Tour než on. Lee Westwood však už více než dva roky čeká na 24. titul z evropské série. Dosáhne na něj na D+D REAL Czech Masters?

Jeho účast bude kořením letošního Czech Masters. Na Česko má rodák z anglického Worksopu dobré vzpomínky. Dva zdejší turnaje European Tour mu vždy vynesly místo v první desítce.

Westwood se ke golfu dostal až jako teenager. Ve 13 letech mu prarodiče koupili polovinu golfového setu a mladý Lee, který na škole hrával kriket, ragby a fotbal, vyzkoušel nový sport.

“Všechno, co jsem v dětství dělal, bylo soutěživé. Všechno, co jsme dělali s otcem se změnilo v hru o vítězství. Přiváděli jsme tím mamku k šílenství,” vzpomíná Westwood.

Výhry na pěti kontinentech

Soutěživě přistoupil i ke golfu. Když pak po dvaceti letech na světě vyhrál British Youth Championship, rozhodl se: Přejdu k profesionálům!

Tři roky pak čekal na to, až uspěje na prvním turnaji European Tour. Psal se 4. srpen 1996, když se Westwood po tříčlenném play-off dočkal. Byl to jeho první z dosavadních 23 triumfů na evropské túře.

Westwoodovi se ale daří nejen na ní. Je jedním z mála hráčů, kteří zvítězili na pěti kontinentech.

Kromě Evropy uspěl na americké PGA Tour, Japan Golf Tour, Asian Tour, jihoafrické Sunshine Tour či v Austrálii na PGA Tour of Australasia. Jen čtyři hráči zvládli vyhrát na více kontinentech.

Jsem nejlepší na světě

Hra 43letého Angličana je až obdivuhodně vyrovnaná. Nebylo tak překvapením, když za ním 30. října 2010 přišel jeho otec, aby mu pogratuloval k další kariérní metě.

“Vypadá to, že za pár hodin budeš světovou jedničkou. Chci být první gratulant,” řekl mu.

Následující den sesadil Westwood z pozice jedničky Tigera Woodse. “Jsem nejlepší na světě,” radoval se.

Zbývá major

Jen o pár týdnů dříve oslavil už pátý vítězný Ryder Cup. Od roku 1997 jich dosud získal sedm.

A tak jediné, co zatím Westwoodovi chybí do sbírky, je vyhraný major. Na turnajích velké čtyřky už několikrát skončil těsně pod vrcholem.

Naposledy na letošním Masters, kde obsadil za krajanem Danny Willettem dělené druhé místo.

“Vím, že jsem dost dobrý, abych uspěl na každém majoru, který hraji,” prohlásil anglický golfista.

Aktuálně by však ocenil i titul z European Tour. Na své “číslo 24” čeká už více než dva roky. Půst může ukončit už příští týden. Na D+D REAL Czech Masters bude patřit k favoritům.

Příběhy dalších hvězd Czech Masters:
Jamie Donaldson
Rory Sabbatini
Matthew Fitzpatrick
Victor Dubuisson
Robert Karlsson
Andy Sullivan
Edoardo Molinari
Thomas Bjorn
John Daly

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení