Thomas se naštval na USGA: Stavíte mě do špatného světla!

Justin Thomas

V minulém týdnu na Honda Classic opět silně probublávalo na povrch, jak moc jsou hráči frustrovaní z nových pravidel. Zvláště někteří. U Justina Thomase to dokonce zašlo tak daleko, že mezí ním a USGA propukla na Twitteru otevřená kontroverze.

V Palm Beach Gardens byla nová pravidla opět jedním z ústředních témat. Legraci z nového způsobu dropování si dělal veřejně během prvního kola Rickie Fowler. Alex Čejka byl rovnou diskvalifikován za používání staré birdie karty a Justin Thomas si nemohl vyměnit poškozenou hůl.

Saze v něm definitivně bouchly v momentě, kdy ho USGA na Twitteru obvinila, že jí ruší všechny žádosti o schůzky. Thomas totiž předtím napsal, že by měla zastřešující organizace amerického golfu s hráči o nových pravidlech mnohem lépe komunikovat.

Thomasovi se odpověď USGA, kterou dostal v sobotu, nezamlouvala. "Bylo to trochu k naštvání, hlavně proto, že jejich vyjádření bylo nepřesné. Nezrušil jsem nic, zvlášť ne žádnou žádost o schůzku. Ale je to tak, jak to je a já chci jen to nejlepší pro golf a pro sport," uvedl Thomas.

Zároveň připustil, že schůzka bude, jenom neví kdy. Trvá na tom, že žádné naplánované setkání se zástupci USGA nezrušil. Pouze si na něj v našlapaném kalendáři posledních týdnů nedokázal najít čas.

"Až nastane čas, určitě si promluvíme. Už jsme spolu letos kominikovali a to několikrát a s různými lidmi. Není to tak, že by k žádným debatám nedošlo," sdělil Thomas s tím, že to akorát nebylo v poslední době.

"Dostal jsem pár telefonátů, ale bylo to uprostřed náročného třítýdenního programu. Odpověděl jsem něco jako, že se omlouvám, ale teď na to není vhodná doba. Ale že se určitě setkáme," řekl Thomas a zdůraznil, že není správné tvrdit, že zrušil nějakou schůzku.

"Je to nešťastné a hodně mi to ubližuje. Naštvalo mě to, protože interpretace, kterou pustili ven v tom smyslu, že jsem něco zrušil, není správná. Staví mě to do špatného světla, což mi trochu vadí."

Zdá se však, že 'usmiřovací' schůzka je opravdu asi jediný způsob, jak uhasit plamen vášní, který mezi ním a USGA vzplanul. Ve středu před Honda Classic byl totiž Thomas na setkání s médii už poněkud nevybíravý, když prohlásil: "Není důvod tu sedět a říkat vám, jak jsou nové změny v Pravidlech golfu skvělé, když nejsou."

To ještě nevěděl, že se s nimi dostane do konfliktu už druhý den v prvním kole, kdy při ráně zpoza stromu švihal naplno a ohnul si o kmen shaft své devítky železo. Protože už si podle nových pravidel nemohl poškozenou hůl vyměnit, hrál zbývajících deset jamek bez ní.

"Můžete si to přidat do seznamu pravidel, které nemají žádný smysl," uvedl poté. Další vlnu nevole v něm v sobotu vzbudil dodatečný trest dvou ran pro Adama Shenka za nedovolené postavení kedíka při puttování.

Následovala série Thomasových tweetů, na které USGA v reakci uvedla, že Thomas 'ruší' všechny žádosti o schůzku. Jaká byla jeho další reakce víme.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení