Woods nebude hrát v Bay Hill. Trápí ho zranění

Tiger Woods

Tiger Woods nebude hrát na nadcházejícím turnaji Arnold Palmer Invitational v Bay Hill. Na Twitteru oznámil, že se musel odhlásit kvůli namoženému krku. Zároveň uvedl, že s jeho několikrát operovanými zády je vše v pořádku.

Woods tak přišel o možnost zabojovat letos o své deváté vítězství na turnaji legendárního Arnolda Palmera, kde loni skončil dělený pátý při své první účasti v Bay Hill od roku 2013.

"Bohužel kvůli napětí v krku, které cítím několik posledních týdnů, jsem nucen z API odstoupit," informoval Tiger. "Prodělal jsem léčbu, ale nezlepšilo se to tak, abych mohl hrát," dodal s vírou, že následující týden na The Players po další terapii již bude moci nastoupit podle plánu.

"Víme, že Tiger by tu hrál, kdyby mohl, a těšíme se na to, že ho tu budeme mít v budoucnu zpět," uvedl v reakci ředitel turnaje Marci Doyle. "Máme tu skvělé pole a těšíme se na báječný týden," dodal.

Po dělením 10. místě na WGC–Mexico Championship Woods řekl, že plánuje "trochu cvičit a hodně trénovat", aby byl připravený na nadcházející týdny. Nacházel se uprostřed náročného programu, který zahrnoval Genesis Open, následované akcí WGC v Mexiku.

Po vynechání Honda Classic se měl vrhnou do dalších dvou turnajů po sobě. Z prvního se již odhlásil a druhý je s otazníkem.

Tiger zatím také neoznámil, zda plánuje obhajovat před Masters loňské dělené druhé místo na Valspar Championship a zúčastnit se WGC-Dell Technologies Match Play v Austinu.

Rodině Arnolda Palmera také vyjádřil lítost, že musí letošní ročník vynechat. "Spojení s Arnoldem dělá z API jeden z mých nejoblíbenějších turnajů. Jsem zklamaný, že budu chybět," omlouval se Woods na Twitteru.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení