Cafourkovo divoké finále. V Maroku se vešel pod par

Jan Cafourek

Jan Cafourek dokončil v Maroku svůj letošní čtvrtý turnaj série Pro Golf Tour. Na Open Madaef Golfs skončil po třech kolech na děleném 36. místě s celkovým skóre -1 a připsal si tak 313,50 eur a 296,57 bodů do Order of Merit, ve kterém mu patří 21. místo.

Hráč Relmostu nezačal turnaj ideálně, když v nedělním prvním kole na hřišti Casa Green Golf zahrál 74 ran (+2). Druhý den se mu povedlo ubrat tři rány a těsně projít cutem. Stejný výsledek 71 ran donesl i ve třetím kole, a tak si v leaderboardu ještě mírně polepšil.

Na rozdíl od druhého kola se ale v úterý propracoval ke stejnému skóre divočejším způsobem. Zatímco v pondělí zahrál tři birdie a dvě bogey, ve třetím kole zapsal šest birdie tři bogey a jednoho dabláče.

Cafourek začal v úterý na druhé devítce, která pro něj byla společně s první devítkou v prvním kole nejhorší na turnaji. V obou případech byla za 37 ran. Na úvod třetího kola zahrál birdie na 11, dabláče na 12, další birdie na 17 a bogey na 18.

První úterní devítka pro něj byla naopak vůbec nejlepší na turnaji, když na ní zahrál 34 ran. Na dvojce zahrál birdie, po dvou parech pokračoval bogey na 5, birdie na 6 a bogey na 7. Dvě jamky před koncem tak byl na plusovém skóre jak na kolo, tak i v turnaji.

Přišel však výborný závěr v podobě dvou berdíků na 17 a 18, kterými se Cafourek přehoupl do mínusu, byť o jedinou ránu. Na čelo learedboardu mu jich po třech kolech chybělo šestnáct.

Turnaj vyhrál s náskokem tří ran se skóre -17 Němec Moritz Lampert, který vedl od prvního kola a připsal si 5000 bodů za vítězství do Order of Merit. Na druhém místě skončil Nizozemec Max Albertus. Třetí dohrál s odstupem pěti ran na vítěze další Němec Jonas Kölbing.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení