Kořínek zahrál o 14 ran lépe a je čtvrtý, Cafourek začal za +2

Aleš Kořínek

Bláznivý finálový turnaj španělské Gecko Tour prožívá na hřišti Villa Padierna Golf Aleš Kořínek. V prvním kole se trápil, ve druhém naopak zářil a před pátečním finále je dělený čtvrtý. Jana Cafourka pak na Pro Golf Tour v Maroku čeká další boj o cut.

První kolo turnaje TOUR FINAL Villa Padierna Golf bylo nejen pro Kořínka obtížné. Pod par se totiž nedostal nikdo, skóre se pohybovala kolem osmdesátky a byl to i Kořínkův případ - 81 ran (+8).

Kořínek zahrál ve středu tři birdie, stejný počet bogey, ale také čtyři double bogey. Ve čtvrtek už ale byly podmínky přívětivější, více hráčů hrálo kolem paru a někteří hluboko pod ním.

Mezi těmi nejlepšími byl také Kořínek, který zahrál o 14 ran lepší výsledek než ve středu. Během celého dne ztratil jedinou ránu na devítce, berdíků naopak zapsal pět a také jeden eagle na pětiparové třináctce.

Polepšil si tak na celkové skóre +2, které stačí na dělené čtvrté místo. Na vedoucího Brita Pierse Berringtona, který je zatím jako jediný celkově pod parem, ztrácí pět ran. Na druhé místo jedinou.

Průběžné pořadí turnaje Gecko Tour zde.

Podle výsledků nepanovaly ideální podmínky ani během prvního kola dalšího turnaje Pro Golf Tour v Maroku. Na turnaji Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2019 se ve čtvrtek dostalo pod par jen patnáct hráčů ze 120.

Jediný Čech ve startovním poli mezi nimi bohužel nebyl. Cafourek startoval na desítce a hned na jedenáctce si připsal první bogey.

Poté se sice vrátil do paru berdíkem na trojce, ale další dvě bogey na jamkách 5 a 8 ho posunuly na skóre +2. To aktuálně znamená dělené 42. místo, což je před druhým kolem přesně hranice cutu.

Vede Nizozemec Max Albertus (-5).

Průběžné pořadí turnaje Pro Golf Tour zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení