Molinari se upsal nové značce holí, s čím bude hrát?

Francesco Molinari

Loňský šampion The Open z Carnoustie Francesco Molinari už není 'volným agentem', co se golfového vybavení týče. Pro výrobce holí velmi žádanou hvězdu nakonec ulovila americká firma Callaway, pro kterou se stal Ital dalším esem ve stáji.

Aktuální světová desítka se tak rovnou stala jednou z hlavních tváří firmy, v jejímž týmu jsou také Phil Mickelson, Sergio Garcia, Henrik Stenson, Marc Leishman, Xander Schauffele, Jim Furyk, Danny Willett, Thomas Pieters, Alex Noren a mnozí další.

Z domácích hráčů hraje s holemi Callaway také Filip Mrůzek.

Šestatřicetiletý Molinari má za sebou fantastickou sezónu. Callaway v něm získává nejen loňského vítěze The Open a hráče TOP 10 světového žebříčku, ale také posledního šampiona Race tu Dubai na European Tour a jednu z největších hvězd loňského Ryder Cupu, kde vytvořil nezapomenutelnou dvojici s Tommym Fleetwoodem.

Kromě toho Molinari loni vyhrál jeden z největších turnajů na European Tour BMW PGA Championship ve Wentworthu a na PGA Tour triumfoval na Quicken Loans National v Potomacu.

Italská hvězda má zároveň i početnou fanouškovská základnu v USA. Ostatně PGA Tour letos dává přednost před European Tour.

Molinariho čeká oficiální debut s holemi Callaway už tento týden na Arnold Palmer Invitational. Podpis této značce však zase není takovým překvapením. Naopak se očekával, neboť byl Ital v minulých týdnech několikrát spatřen, jak testuje různé její hole.

"Přidal jsem se k Callaway, protože jsem ohromen jejich vybavením. Více než cokoliv jiného se těším na hru s novým driverem Epic Flash a míčky Chrome Soft X. Rychlost míčku, kterou získávám z driveru, je neuvěřitelná a samotné míčky jsou nejlepší, se kterými jsem kdy hrál," uvedl Molinari v tiskové zprávě.

"Výkon, který dostávám od týčka ke greenu, a zejména pocit a kontrola, je přesně to, co chci," doplnil Molinari, který svých loňských úspěchů dosáhl s holemi od dalšího amerického výrobce TaylorMade, který sídlí stejně jako Callaway v kalifornském Carlsbadu.

"Jsme hrdí, že vedle Sergia Garcii, Henrika Stensona a Dannyho Willetta získáváme do týmu dalšího vítěze evropského majoru," řekl Neil Howie, výkonný ředitel společnosti Callaway Golf EMEA.

"Francesco v zimě testoval vybavení různých výrobců, a proto jsme velmi nadšeni, co může dokázat, když si vybral produkty Callaway a Odyssey," zmínil Howie i značku putteru, která také spadá pod Callaway.

Vybavení Francesca Molinariho v sezóně 2019:

  • Driver: Callaway Epic Flash Sub Zero (9˚) 
  • Fairwayové dřevo: Callaway Epic Flash Sub Zero (13.5˚) 
  • Železa: Callaway X-Forged Utility (3), Callaway Apex 19 (4), Callaway Apex MB’19 (5-PW) 
  • Wedge: Callaway Mack Daddy 4 (50˚, 56˚, 60˚) 
  • Putter: Odyssey Toulon Madison StrokeLab 
  • Míčky: Callaway Chrome Soft X

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení