Mickelson hrál napravo a pod plotem. I přes dabláče je třetí!

Phil Mickelson

Phil Mickelson během prvního kola Arnold Palmer Invitational opět bavil diváky. A to nejen svou skvělou hrou, díky které je na děleném třetím místě, ale i bláznivou myšlenkou, která ho napadla na desítce. Nakonec z toho bylo double bogey, které ale prostě stálo za to!

Mickelson měl ve čtvrtek v Bay Hill horší začátky svých devítek. Do té první vstoupil bogey na dvojce, po kterém však přišly čtyři birdie (4, 5, 6, 9) a do druhé poloviny prvního kola tak šel s výsledkem mínus tři.

Už po další jamce ale měl být opět jen na mínus jedné...

Na desítce totiž vyhodil svůj drive vlevo a míček skončil na hranici autu. O pár centimetrů sice byl ve hřišti, ale prakticky pod plotem, se kterým Lefty nemohl hnout. On se ale rozhodl nedropovat nehratelný míč, otočil hůl, k míčku se postavil zprava a naplno švihnul.

"Opravdu jsem si myslel, že se můžu dostat na green. Měl jsem to 117 yardů k jeho hraně a zkusil jsem to otočenou 9-železo. Myslel jsem si, že míček v pohodě vyletí, měl jsem s ním čistý kontakt, ale samozřejmě to nefungovalo," usmál se po dohrání na novináře Mickelson.

Ten po odehrání míčku hledal jeho trajektorii, dokonce se na ni ptal opodál stojících fanoušků, než zjistil, že míček neuletěl ani metr. Zamotal se totiž nejprve do plotu, ze kterého následně vypadl do autu.

Druhá rána na desítce od Phila Mickelsona

"Trefil jsem to, ale plot se posunul natolik, že míček chytnul. Myslel jsem si, že trefím míček první a on tak půjde před plotem. Fakt jsem si myslel, že to bude v pohodě, neviděl jsem v tom problém," dodal Phil.

Jenže do problémů se dostal, i když díky novým pravidlům ne tak velkých. Podle starých by musel dropovat na stejném místě, ze kterého hrál. Podle nových ale mohl dropnout od daného místa na délku jedné hole ne blíže jamce, díky čemuž se dostal na správnou stranu plotu do lepší pozice.

"To mi určitě pomohlo. Z toho místa bych už hrát nechtěl," přiznal 48letý Američan, který tak přeci jen zachránil alespoň double bogey. A díky dalším třem birdie (13, 16, 18) se dokonce posunul na 68 ran (-4).

To nejlepší z kola Phila Mickelsona

Na děleném třetím místě ztrácí po prvním kole jedinou ránu na druhého krajana Keegana Bradleyho a tři na vedoucího Španěla Rafu Cabrera Bellu.

Jak se bude dařit nejen jim v kole druhém a co zase předvede fanouškům jejich milovaný Lefty sleduje na stanici Golf Channel v přímém přenosu, který startuje v pátek večer stejně jako ve čtvrtek ve 20:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení