Cafourek prožil divoký den a útočí na TOP 10, čtvrtý Kořínek dal dva eagly

Jan Cafourek

Jan Cafourek se v pátek popasoval s těžkými podmínkami na turnaji Pro Golf Tour v Maroku velmi dobře a nejen že bezpečně prošel cutem, ale v sobotu může zaútočit i na nejvyšší příčky. Aleš Kořínek pak skončil na Gecku dělený čtvrtý, v pátek trefil dva eagly.

Po prvním kole bylo na turnaji Open Royal Golf Anfa Mohammedia 2019 pod parem alespoň patnáct hráčů, po kole druhém už jich je pouze devět. Cafourek mezi nimi ještě není, ale alespoň se jim přiblížil.

Úvodní rundu, během které si musel připsat jednu trestnou ránu za špatně provedený drop, obešel za +2. V pátek pak zahrál o tři rány lépe, ale byla to v jeho podání pořádná divočina.

Na prvních šesti jamkách pouze střídal bogey s birdie. Jelikož jeho série byla pravidelná, byl v paru. Pod ten se dostal díky třem birdie na jamkách (9, 11, 14), klidný konec kola však prožit neměl.

Další dvě bogey (16, 18) znamenala pohoršení o dvě rány, přesto český profesionál jako jeden z mála, konkrétně z jedenácti hráčů, skončil díky kolu za 69 ran (-1) pod parem. S celkovým skóre +1 si polepšil na T13.

Průběžné pořadí turnaje Pro Golf Tour naleznete zde.

Finálové kolo finálového turnaje letošní Gecko Tour nezačal nejlépe další český golfový profík Aleš Kořínek. Ten byl ještě po jedenácti jamkách tři rány nad par, ale kolo došel za mínus dva.

Nejprve zahrál na hřišti Villa Padierna Golf birdie na 12 a pak také dva eagly na zbývajících pětiparech (13, 16). Díky tomu přinesl výsledek 71 (-2) a turnaj dohrál po kolech za 81, 67 a 71 ran v paru dělený čtvrtý.

Průběžné pořadí turnaje Gecko Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení