Cafourek v Maroku vybojoval umístění v top 20

Jan Cafourek

Jan Cafourek si připisuje další velmi dobrý výsledek z turnaje Pro Golf Tour. V Royal Golf Mohammedia v Maroku obsadil dělené 15. místo. Ve finálovém kole zahrál 73 ran (+3), což při pohledu na výsledkovou listinu není rozhodně špatné číslo. Pod par hřiště se totiž v sobotu dostali jen čtyři hráči.

S náročnými podmínkami se museli hráči vypořádat po celý turnaj, a tomu také odpovídají konečné výsledky. Vítězi Eduard Duboisovi stačilo zahrát celkově za tři kola pět pod par.

Cafourek držel krok se špičkou turnaje od začátku. V prvním kole zahrál 72 ran i s trestnou ranou po špatném dropu, v pátek se zlepšil o tři údery, čímž mohl pomýšlet na top 10 v závěrečném kole.

To mu nakonec o dvě rány uniklo, přesto se po kolech 72-69-73 rozhodně nemusí za svůj výkon stydět. Solidní výkony mu přinesly dělené patnácté místo a odměnu 481 euro.

Jeho výkon ve finále se nesl v podobném duchu jako v předchozím kole. Birdie střídala bogey, jen s tím rozdílem, že si připsal o tři berdíky méně a jedno bogey víc než v pátek.

Příští turnaj Pro Golf Tour se hraje znovu v Maroku na konci března. Přihlášených je hned šest českých hráčů. Kromě Cafourka také Michal Pospíšil, Stanislav Matuš, Martin Příhoda, Štěpán Daněk a amatér Petr Janík.

Konečné výsledky turnaje Pro Golf Tour naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení