Woods i Mickelson s nadějí. Dočká se The Players svých hvězd?

Tiger Woods a Phil Mickelson

Tiger Woods má v úterý před The Players naplánovanou tiskovou konferenci, a tak organizátoři i fanoušci věří, že bude na prestižním turnaji také hrát poté, co se minulý týden kvůli zranění krku odhlásil z Bay Hill. Pozitivně to nakonec vypadá se startem Phila Mickelsona.

Obě dvě hvězdy již mají své tee timy, nicméně se z turnaje mohou ještě odhlásit. U Woodse není pochyb o tom, že pokud by byl zdravotně v pořádku, neváhal by hrát. Za to Mickelson v minulých týdnech prohlásil, že turnaj, který má pověst pátého majoru, už pro něj není výzvou.

Woods se odhlásil z Arnold Palmer Invitational kvůli bolestem krku, kterými trpěl prý už několik týdnů.

Zároveň však sdílel víru, že na následujícím The Players už bude v pořádku. PGA Tour oznámila čas tiskovky s tím, že si Tiger stále vyhrazuje právo kdykoliv před svým čtvrtečním tee timem odstoupit.

Pokud se tak nestane, vstoupí Woods do turnaje po boku Patricka Reeda a Webba Simpsona. Turnaj už v minulosti vyhrál dvakrát, a to jak v březnovém termínu v roce 2001, tak i v květnovém v roce 2013. Loni skončil na Stadium Course v TPC Sawgrass dělený jedenáctý.

V Ponte Vedra Beach už potrénoval i Mickelson. Z jeho reakcí na Twitteru se zdá, že je spokojený s nastavením hřiště, a především z nízkých roughů. To ho mohlo definitivně přesvědčit, aby na The Players startoval, ačkoliv se původně stavěl ke své letošní účasti vyhýbavě.

"Nemám ten pocit, že bych tam musel hrát. Není to pro mě turnaj, který nesmím vynechat, protože je mi 48, hrál jsem tam 25krát a už jsem ho i vyhrál. Kdybych byl mladý a na začátku kariéry, neváhal bych, protože je to turnaj, který je tak blízko majorům, jak jen být může. Ale nehraje se na pro mě nejlepším hřišti," prohlašoval Mickelson.

"Prostě jsem tu nehrál dobře. Jsem zvědavý, co uvidím letos, protože hřiště může být úplně jiné než od toho, co vidíme v květnu. Takže uvidím, jestli bude pro mě lepší, nebo ne," naznačoval.

Nyní však napsal: "Hřiště je ve velkolepé formě. S menšími roughy, mnohem víc jako v Augustě. Pokud si pamatuju správně, týden předtím, než jsem vyhrál v Pebble Beach, jsem neprošel cutem. Jenom to říkám."

Mickelson měl touto paralelou na mysli, že před jeho letošním vítězstvím v Pebble Beach neprošel cutem na Phoenix Open.

Svým charakteristickým smyslem pro humor tak nejspíš definitivně potvrdil účast na The Players, kde by mu v prvních dvou kolech měli dělat společnost Rory McIlroy a Matt Kuchar.

Mezi další nejhvězdnější flighty budou patřit ty, ve kterých společně půjdou Justin Thomas, Justin Rose a Xander Schauffele, nebo Rickie Fowler, Brooks Koepka a Jordan Spieth. Všechny tyto hvězdy a mnoho dalších můžete sledovat v přímých přenosech na stanici Golf Channel.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení