Tiger před The Players. Přijel jako boss a řekl: Všechno je OK

Tiger Woods

Opravdu se zdá, že Tiger Woods již není ve stavu, který by mu bránil nastoupit do nejprestižnějšího turnaje PGA Tour mimo majory. Na TPC Sawgrass, kde se tento týden hraje The Players, přijel ve stylu s čepicí dozadu, s černými brýlemi a v kraťasech a prohlásil, že je v pořádku.

Tiger se dostavil do dějiště turnaje na pohled odpočatý poté, co minulý týden vyvolal u svých fanoušků mírnou paniku náhlým odvoláním startu na Arnold Palmer Invitational v Bay Hill.

Mluvil o napětí v oblasti krku, které prý cítí několik málo týdnů.

Ještě předtím, než se na místě organizátorům zaregistroval a zamířil na driving range, pohovořil krátce pro Golfweek o svém aktuálním stavu.

"Všechno je fajn. Cítím se dobře, jen jsem potřeboval minulý týden pauzu," ujistil Tiger, který prý v minulém týdnu téměř netrénoval, volil odpočinek, než se v sobotu opět lehce vrátil 'do práce'.

Objasnil, že bolest krku pocítil před třemi týdny na WGC - Mexico Championship, kde skončil na děleném desátém místě. Vynechání plánovaného turnaje v Bay Hill pak bylo spíš preventivním opatřením.

"Nechtěl jsem tlačit na pilu. Nepotřeboval jsem to. Ne v mém věku. Tohle už nedělám," dodal předtím, než si na The Players poprvé zatrénoval.

Více informací plánuje sdělit na své oficiální tiskové konferenci před turnajem po úterní cvičné devítce. Už v pondělí ho ale zahlédl reportér Golf Channelu Tim Rosaforte, jak pracuje na svém puttování s koučem Mattem Killenem. Dvojice spolu strávila více než dvě hodiny.

Možná to byla reakce na to, že Woods zahrál v Mexiku šestkrát trojputt. "Jeho rány vypadaly dobře," řekl pak Killen pro zámořský Golf Digest. "Jeho puttování je lepší. Líbilo se mi, co jsem viděl," uvedl 32letý trenér, který mimo jiné pracoval také s Justinem Thomasem.

Už oficiálně potvrdil svůj start na The Players Phil Mickelson. Definitivně tak odvrhnul své myšlenky, které s médii sdílel už zhruba měsíc dozadu, že tradiční svátek golfu v Ponte Vedra Beach letos vynechá.

Je tak připraven na svou 26. účast na turnaji.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení