Obul toulavé spiky: European Tour je velká krásná cesta

Hugo Leon

Hugo Leon je golfový světoběžník. Hrál na mnoha místech světa, ale stále je znovu a znovu fascinován, kam všude se podívá díky tomu, že je členem European Tour. Stal se jím v loňské Q-School, ve které získal poslední 24. kartu, která byla k dispozici.

Jeho příběh nyní širší veřejnosti představila i samotná European Tour, na kterou se chilský rodák loni ve finálové fázi kvalifikace v Lumine "vetřel" ve velkém stylu berdíkem na poslední jamce, čímž si zajistil pro následující sezónu svá hráčská privilegia.

Leon si tak přidal European Tour k dlouhému seznamu světových túr, na kterých již v kariéře startoval. Do třiačtyřiceti let stihl působit na PGA Tour, Web.com Tour, PGA Tour Latinoamérica, MacKenzie Tour a na China Tour, než si loni střihl poprvé svou první evropskou kampaň na Challenge Tour.

V rámci ní se Leon loni ukázal na Kuňce (T40) i na Zbraslavi (T45). Zahrál si i D+D REAL Czech Masters na Albatrossu, kde neprošel cutem (T101).

V roku 2008 se zúčastnil i americké golfové reality show Big Break, kde skončil na druhém místě po boku Camily Mori. Zkrátka zkušenosti všeho druhu k nezaplacení. Dokázal i dvakrát vyhrát na Canadian Tour.

Hugo Leon (Foto: GettyImages)

"Už mi těch k Tour k odehrání moc nezbývá. Měl jsem to štěstí, že jsem mohl hrát na tolika různých místech po celém světě. Nikdy jsem o tom neuvažoval, dokud jsem se před pár lety nerozhodl, že přejdu na tuto stranu Atlantiku," říká Chilan, který evidentně obouvá toulavé spiky.

"Čím dál tím víc se ukazuje, jak si toho můžu vážit. Opravdu mě to nikdy předtím nenapadlo, že budu sbírat túry po světě."

Momentálně je to 581. hráč světa a připouští, že měl své štěstí na European Tour zkusit dříve. Odevšud prý slyšel jen chválu na evropský způsob života, cestování a spoustu různých hřišť, na kterých se hraje.

"Když se podívám zpět, tak trochu lituji, že jsem do Evropy nepřišel o něco dřív. Myslím, že způsob, kterým se tu hraje, o něco lépe vyhovuje mé hře a pro každého je tu více příležitostí," hodnotí Leon své dojmy.

"Jakmile jednou získáte svou kartu, už se nemusíte na nic ohlížet a máte spoustu možností hrát. Líbí se mi ta různorodost. Mám rád, jak má každá země svůj vlastní pohled na hru. To je velmi zajímavé. Líbí se mi přijet na hřiště a zkoumat, jak se kolem pohybovat. Různé kultury, různé všechno," imponuje mu rozmanitost zemí European Tour.

"Je to tak zábavné. Miluju soutěžení, miluju způsob golfu, kterým je tu potřeba hrát. Mám rád ty každotýdenní odlišnosti. Je to tady prostě jedna velká nádherná cesta. Zatím jsem tu prožil skvělý rok a půl a myslím, že ještě přijdou velké věci," těší se Leon.

Jeho zatím nejlepší umístění je dělené 21. místo v Ománu. K ještě lepšímu výsledku měl našlápnuto minulý týden po prvním kole v Kataru. Ačkoliv byl nakonec až v páté desítce, postupně sbírá sebevědomí, které ho, jak doufá, posune brzy na čelní příčky leaderboardů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení