Day sáhl po injekcích, z trollů na internetu si hlavu nedělá

Jason Day

Zdravotní problémy trápí Jasona Daye prakticky celou jeho kariéru a výrazně o sobě dávají vědět v posledních letech. Naposledy v minulém týdnu, kdy musel kvůli bolesti zad odstoupit během prvního kola z turnaje Arnolda Palmera v Bay Hill. The Players však hrát bude.

Day pro zámořský Golf Channel prozradil, že za jeho odstoupením byla bolest vycházející z trhlinky v meziobratlové ploténce mezi čtvrtým a pátým obratlem. Ihned pak vyrazil na Floridě za doktory, kteří mu doporučili nechat si dát kortizonové injekce.

Australan nejprve požádal o radu svého tradičního mentora Tigera Woodse, který si s bolestí zad během kariéry užil své. A když od něho dostal požehnání, nechal do sebe kortizon pustit.

"Mluvil jsem s ním, jaké to je, nechat si dát injekce. Nejvíce jsem váhal nad tím, že když si je nechám dát, tak jak dlouho budou působit. To je ale u každého jiné," řekl Day novinářům v TPC Sawgrass. "Myslím, že u něho (Woodse) působí tři dny, tak já doufám, že u mě to bude déle," dodal.

Day prozradil, že se mu záda začala ozývat právě v TPC Sawgrass, kde se před turnajem Arnolda Palmera v Bay Hill připravoval na The Players.

"Když jsem se v neděli (před Bay Hill) probudil, moc jsem toho nesvedl. Byl jsem bloknutý v jedné pozici. Někdy, když jdu ven a hraji, tak to začne ustupovat, ale ve čtvrtek to bylo stále horší a horší," prozradil Day, proč se po pouhých sedmi odehraných jamkách rozhodl odstoupit.

Hned druhý den byl ale se svou rodinou viděn v Disney Worldu, za což si na internetu, především pak na Twitteru, vyslechl spoustu poznámek. Zkušeného Australana ale nechávají podobné útoky klidným.

"Bylo to skvělé. Bohužel jsem ale nemohl na ničem jezdit, jenom jsem chodil kolem. Ale ano, bylo skvělé strávit nějaký čas s rodinou," nezastíral Day, který se rozhodl si trochu rozptýlit myšlenky.

Nechtěl se totiž utápět v tom, že nemůže hrát: "Když jsem zraněný, jsem smutný a mám deprese. Nechtěl jsem sedět ve svém karavanu a mít deprese. O to více, když mi doktoři řekli, že mám chodit venku. Tak jsem vyrazil ven se svou rodinou, protože mám i jiný život než ten golfový."

"Je mi jedno, pokud o mě lidé dělají meme (vtípky). Myslím, že řada z nich byla vtipná. To je v pohodě, tak to prostě je. Lidé chtějí být vtipní, já se tomu zasměju a jsem v pohodě," neřeší Day různé formy narážek na to, že 'hrát nemohl, ale do zábavního parku vyrazil'.

Sám moc dobře ví, že je zbytečné podobné věci řešit: "Když někoho vidíte o vás něco říkat nebo psát, tak se někde uvnitř chcete bránit. Vy jste na tom ale lépe, víte, jak to myslím? Chodím mezi provazy, hraji golf jako své živobytí, dělám spoustu dobrých věcí. Mám skvělou rodinu. Mám tři zdravé děti a doma jsme šťastní. Mám se skvěle."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení