Bolesti jsou od operovaných zad, potvrdil Woods na The Players

Tiger Woods

Na očekávané úterní tiskové konferenci před The Players Tiger Woods pohovořil o svém stavu. Sdělil, že již netrpí bolestí. Napětí v krku, kvůli kterému se odhlásil minulý týden z Arnold Palmer invitational, je vedlejším produktem operace zad, která vzkřísila jeho kariéru.

Woods prozradil, že bolesti pocítil poprvé během Genesis Open v Rivieře, ale v tu chvíli z nich neměl žádné obavy. O týden později na WGC v Mexiku se však napětí v jeho krku zvyšovalo a zvyšovalo, jak týden pokračoval.

"Dostalo se to do bodu, kdy už to ovlivňovalo můj postoj, můj nápřah i můj prošvih. Bolest gradovala, postupně se to zhoršovalo," vyprávěl Woods, kterému úplně nepomohla ani týdenní pauza po WGC - Mexico Championship, a tak se rozhodl odstoupit z Bay Hill, kde v minulosti osmkrát triumfoval.

Problémy s krkem skutečně přímo souvisí s jeho poslední fúzní operací zad. Po takové operaci prý v těle "napětí musí někam odcházet". Podobná vzplanutí bolesti prý prožil i loni v play off FedEx Cupu a na The Open, kde byl poprvé spatřen, jak pod trikem používá tejpování.

Zdůraznil však, že nemá žádné dlouhodobé obavy.

"Spíš než o krk jde o moje záda. Musím je udržet v pohybu, i když jsou (po operaci) fixovaná. Musím udržet všechny struktury poddajné. Je to záležitost všech procedur, které podstupuji, abych zůstal fit a uvolněný, jak to jen půjde, dokud budu hrát."

V souvislosti s tím pochopitelně přišlo na přetřes téma jeho dalších startů před Masters. Zdá se, že je pro něj nezbytné, aby si vybral jeden ze dvou startů buď na Valspar Championship, kde skončil loni při svém debutu druhý, nebo na WGC jamkovce v Austinu.

Valspar by byl jistě lepší přípravou na Masters než jamkovka, tam má ale zase garantované velké peníze a body do žebříčku. Pro chlapíka, jehož tělo se opět ozvalo, by byl nesmysl hrát na obou turnajích, což by znamenalo tři turnaje v řadě a čtyři v pěti týdnech společně s Masters.

"Uvidíme, jak to půjde tady, už jen proto, co mám teď za sebou," vyhýbal se Woods odpovědi, jestli bude hrát na štědře dotovaném WGC - Dell Technologies Match Play v Austinu.

"V Bay Hill jsem chtěl také hrát, vždyť je to turnaj Arnolda Palmera, ale bylo chytré se odhlásit. Uvidíme, jak to půjde tady. Pokud se nic nezhorší, budu tam hrát," uvedl Woods. Znamenalo by to tedy, že nebude hrát na Valspar Championship v Palm Harbour?

"Všechno se vyřeší tady. Tohle je důležitý týden, na který se zaměřuji. Dám vám vědět později v týdnu," sdělil Woods. Přihlásit se na další turnaj může nejpozději do pátečního odpoledne.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení