OBRAZEM: Divoká Keňa. Vzpomínky na Afriku ožívají

celá fotogalerie (20) » Kenya Open

Jak ze slavného románu Vzpomínky na Afriku, jehož děj se odehrává v Keni, si mohou připadat hráči, kteří tento týden přijeli na Kenya Open do Nairobi. To, co vidí kolem sebe, má do standardů European Tour daleko. O to větší dobrodružství to musí být.

Turnaj s celým názvem Magical Kenya Open presented by Absa je letos poprvé součástí European Tour. Aby mohl povýšit z Challenge Tour o ligu výš, stála před organizátory obrovská výzva. Nestačilo jen přesunout podnik z Muthaiga Golf Clubu do Karen Country Clubu.

Ani jeho hřiště nebylo dostatečně dlouhé, aby pro hráče European Tour představovalo výzvu. Proti organizátorům byla navíc i vysoká nadmořská výška, v níž míčky létají dál. Hřiště bylo nutné zásadně prodloužit a dostát kvalitě, na jakou jsou golfisté této úrovně zvyklí.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

Tím to ale zdaleka nekončilo. Rozšířit, či většinou úplně nově vybudovat se musel driving range, klubovna, zázemí pro hráče, diváky i novináře a další zařízení. Že je to do velké míry stále divočina, však ukazují obrázky z místa turnaje s velkou vypovídající hodnotou.

Například driving musel hráče asi hodně překvapit. Hráči mají před sebou jenom úzký pruh trávy a míčky pálí do buše. A na koho nezbyde místo na trávě, musí vzít za vděk rohožkou na nerovném povrchu.

Odpálené míčky pak v buši nesbírá technika, ale lidské ruce. Tomu odpovídá i zázemí pro pracovníky turnaje a místní kedíky zachycené objektivem reportéra.

Přesto je turnaj, který se drží při životě už od roku 1967, mezi hráči velmi oblíbený. Po 24 letech se sem vrátil i Thomas Bjorn, který tu v roce 1995 skončil dělený druhý.

Při svých vzpomínkách také zmínil, že pro Dány, a jeho nevyjímaje, má tato země zvláštní místo v srdci kvůli slavnému románu krajanky Karen Blixenové. Její autobiografickou knihu, jejíž děj se odehrává v Keni, proslavil stejnojmenný oskarový film z roku 1985 s Meryl Streepovou a Robertem Redfordem v hlavních rolích.

"Jako pro Dána, který sem přichází, je to tu vždycky o něco zajímavější kvůli odkazu Karem Blixenové. Když vyrůstáte v Dánsku a pamatujete si své návštěvy v jejím muzeu v Kodani, cítíte s tímto místem sounáležitost," vyprávěl Bjorn.

"Ve 24 letech vás to tolik nebere, ale když je vám 48, pravděpodobně si uvědomíte, že je v životě i víc věcí než jen hraní golfu na turnajích. Keňa má hodně co nabídnout. Jsem šťastný, že tu můžu být," povídal loňský úspěšný kapitán Evropy v Ryder Cupu.

FOTOGALERIE Z KENYA OPEN ZDE

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení