VIDEO: Švéd byl v Keni decimetry od esa. Na čtyřparu!

Sebastian Soderberg

Poprvé jako součást European Tour začal ve čtvrtek v Nairobi turnaj Magical Kenya Open. A hned od začátku jsou na něm k vidění parádní momenty. Ten nejlepší předvedl v prvním kole Švéd Sebastian Soderberg, který famózním způsobem uzavřel svou úvodní rundu.

Soderberg předvedl, jak si na poslední jamce vylepšit pocit a hlavně skóre po nepříliš povedeném vstupu do turnaje. Po 17 jamkách se v Karen Country Clubu pohyboval v šesté desítce leaderboardu se skóre +1.

Švéd končil na devítce, protože hrál první kolo od 10. jamky. Protože místní devátá jamka je se svými 304 metry drivovatelná, byl tak při jeho plusovém skóre útok na green pochopitelnou volbou.

Jeho dělo z týčka skončilo na greenu kousek od jamky a doklepnutí do eaglu tak bylo po takové ráně povinností. Nutno podotknout, že však nechybělo moc a míček skonči v bunkeru nalevo u greenu. Soderberg tak na své poslední jamce poskočil v leaderboardu o dvě desítky nahoru.

I tak ale na nejlepší ztrácí. Úvodní osmnáctku zahráli nejlépe Angličan Jack Singh Brar a Jihoafričan Louis De Jager. Oba zahráli parádních 64 ran (-7). Jednu ránu na ně ztrácí třetí Ind Gaganjeet Bhullar.

Během druhého kola se na chvíli ocitl v na čele leaderboardu i předloňský vítěz D+D REAL Czech Masters Haydn Porteous. To když byl po svých 12 jamkách na skóre -4. Do konce kola však zahrál už pouze dvě bogey a po prvním dnu se tak dělí o 14. místo.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení