Žebřík k 13. odpališti? Pepperellovi se zdají bláznivé sny o Masters

Eddie Pepperell

Všechno je jednou poprvé. To si během letošní sezóny může říct Angličan Eddie Pepperell hned několikrát. Za měsíc ho čeká mimo jiné premiéra, ze které bude mít nejspíš husí kůži na těle. Prvně okusí coby hráč atmosféru slavného Masters, o němž se mu zdají bláznivé sny.

Eddie Pepperell byl ještě do loňského roku bez turnajového vítězství na European Tour. První triumf si připsal koncem února v Kataru a o necelých osm měsíců později přidal druhé vítězství na British Masters.

Snový rok ozdobený dvěma tituly, ale také šestý místem na The Open, přinesl 28letému Angličanovi ještě mnohem víc.

Minulý týden absolvoval v Bay Hill první řádný turnaj PGA Tour. Obstál. Na hřišti Arnolda Palmera prošel cutem, byť 57. místem žádnou díru do světa neudělal. V tomto týdnu se střetává s nejlepšími hráči světa na The Players. Znovu jde v jeho případě o premiéru.

Už za měsíc ho ale čeká premiéra vůbec nejtěžší.

Poprvé v životě se postaví na odpaliště slavné Augusta National. Do dějiště prvního majoru sezóny si zajistil pozvánku na základě umístění v první padesátce světového žebříčku.

"Už se nemůžu dočkat až budu na driving rangi," řekl v rozhovoru pro zámořský Golf Channel Pepperell před startem The Players. "Hlavou se mi honí představy," přiznává a prozrazuje, že o Masters velmi často snívá.

"Pár snů už se mi zdálo, byly takové divné. Nevím, z jakého důvodu, ale driving range byl na desáté jamce, kterou jste pak museli hrát i během turnaje," vypráví jeden ze svých snů.

"Pak jsem musel vyšplhat po žebříku, abych se dostal na odpaliště třinácté jamky," pokračuje. "Tu noc předtím jsem ale nepil. Nedává to smysl," směje se.

Jak dopadne Pepperellovo poprvé v Augustě? V jeho nejbláznivějších představách může být i to, že si obléká zelené sako.

Zatím si o něm může nechat jenom zdát.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení