Nováček z JAR utekl v Keni o čtyři rány. Útočí na první triumf

Louis De Jager

Historicky první turnaj European Tour v Keni je v polovině. Po dvou kolech Magical Kenya Open je stejně jako po první rundě na čele Jihoafričan Louis De Jager. Nyní už ale sám, protože zahrál další výborné kolo, tentokrát za 66 ran (-5), čímž se dostal do vedení o slibné čtyři rány.

Nováček European Tour se tak po 36 jamkách dostal do pozice, kdy bude usilovat o své první vítězství. Čtyři rány za ním zaostává Angličan Jack Singh Brar, který s ním vedl po prvním kole, a Španěl Adri Arnaus.

Za několik dní třiatřicetiletý De Jager postoupil loni na European Tour z Q- School. Dočkal se na šestý pokus. Nyní těží z téměř domácího prostředí, protože podmínky v Karen Country Clubu jsou prý totožné, jako v JAR.

"Říkal jsem klukům v úterý během tréninkového kola, že je znát, že jsme zpět na našem kontinentu. Na tyhle podmínky jsem zvyklý, míčky tu létají stejně daleko a tahle znalost pomáhá. Takže se tu cítím opravdu jako doma," popsal De Jager.

Ještě o ránu lépe zahrál druhé kolo Stuart Manley. Jeho 65 ran bylo zároveň i jedno ze tří nejlepších pátečních kol. Velšan se zaskvěl se především na druhé devítce, když na ní zahrál mezi 11. a 16. jamkou pět birdie, z toho čtyři v řade, a posunul se na dělené sedmé místo se ztrátou šesti ran.

Ránu dne trefil další Jihoafričan George Coetzee. Na pětce, své 14. jamce kola, byl druhou ranou v těžké pozici za bannerem. Překážel mu také strom, ale parádní příhrou mezi větvemi se dostal na green a následný putt na záchranu paru proměnil. Na TOP 10 mu chybí jedna rána.

Na děleném 23. místě prošel s jistotou cutem loňský kapitán Evropy v Ryder Cupu Thomas Bjorn. Ze známějších jmen naopak neprošli Shubhankar Sharma či Matteo Manassero.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení