Zakouřil si jointa. Garrigus si teď dá tři měsíce pauzu

Robert Garrigus

PGA Tour na konci minulého týdne oznámila, že jejím antidopingovým programem neprošel Robert Garrigus, kterého suspendovala na tři měsíce. Jednačtyřicetiletý rezident z Arizony pak ve vlastním prohlášení potvrdil, že užil marihuanu.

Aktuálně 450. hráč světa letos ze sedmi turnajů jen dvakrát prošel cutem. Naposledy zůstal mimo víkendová kolo v únoru na Puerto Rico Open a od té doby nehrál. Jeho pauza tak bude pokračovat.

Garrigus již v minulosti otevřeně hovořil o užívání návykových látek a na svém Twitteru v dlouhém prohlášení vysvětloval poslední pozitivní test.

"Po dlouhém období střízlivosti u mě proběhla recidiva a následně jsem neprošel testem na marihuanu. Drogu, která je legální v mnoha státech USA, ale není povolena podle antidopingových pravidel PGA Tour," napsal Garrigus.

"Když zmiňuji, že je v mnoha státech legální, nemyslím to jako výmluvu, ale jako varování mnoha lidem, kteří marihuanu užívají, nebo ji zkoušejí. Že je legální neznamená, že není návyková a legální také neznamená, že nemůže mít negativní následky," uvedl Garrigus s tím, že se omlouvá sponzorům, fanouškům, soupeřům, rodině i samotné PGA Tour.

Garrigus hraje na PGA Tour na podmíněný status, protože skončil loni ve FedEx Cupu až na 131. místě. Pouze jednou v Torrey Pines skončil na děleném osmém místě, což bylo jeho jediné TOP 10 z 27 startů. Už z roku 2010 pochází jeho jediné vítězství na PGA Tour z dnes již neexistujícího turnaje Children’s Miracle Network Classic v Orlandu.

Jak uvádí, nyní ho prý čeká "nějaký čas mimo golf", aby mohl být s rodinou a pracovat na tom zbavit se znovu své závislosti.

"Nezáleží na tom, jestli jste jeden den, jeden měsíc, nebo devět let čistý. Jeden chybný krok, jeden chybný úsudek může váš život poznamenat obrovským způsobem. Doufám, že tato nová kapitola v mém životě pomůže lidem poznat, že se nikdy nevyplatí polevit ve své bitvě se závislostí," dodal Garrigus.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení