Fowler cítí šanci na medaili, Watson bude po zkratu legendou

Rickie Fowler

V úvodních kolech olympijského turnaje se američtí golfisté, přesto že jich je v Rio de Janeiru nejvíce, hledali. V sobotním 3. kole o sobě ale dali pořádně vědět a v neděli se pokusí promluvit do boje o medaile.

Bude to po 112 letech, kdy budou uděleny olympijské medaile golfistům. Před turnajem byli na jejich zisk velkými favority Američané, kteří jako jediní vyrazili do Ria ve čtyřech. Po slabším rozjezdu to vypadá, že by ale alespoň bronz cinknout mohl.

O zlato se totiž nejspíše v nedělním "rozstřelu" utkají Angličan Justin Rose (-12) se Švédem Henrikem Stensonem (-11), kteří mají na hráče na čtvrtém a horším místě výraznější náskok. To už ale neplatí u třetího Australana Marcuse Frasera (-9).

Na toho ztrácí hráči na děleném čtvrtém místě, mezi které patří i Bubba Watson, jen tři rány. Ze hry o bronz pak není ani Matt Kuchar (T7, -5) a v další skvělé kolo pak v neděli věří i Rickie Fowler (T14, -3).

Fowler totiž zahrál v sobotu nejlépe ze všech, když se dostal sedm ran pod par hřiště. Šest z nich přitom upsal už na první devítce a dokázal tak, že si svou hru do Brazílie skutečně přivezl, jak tvrdil od prvního dne.

"Ukázalo se, jak blízko zde má hra je. Jediné, co nebylo odpovídající, byly výsledky," přiznal po třetím kole Fowler, který v prvním kole skončil čtyři rány nad par a druhé došel pouze v paru.

I přes špatná dvě kola ale věří, že sobota ho vrátil do boje o medaile: "Rozhodně jsem si vytvořil šanci, že bych se zítra mohl dostat na pódium."

Bubba Watson (foto: GettyImages)

V lepší výchozí pozici před finálovým kolem je Watson, který ztrácí z děleného čtvrtého místa na Frasera jen tři rány. A mohlo být ještě lépe, kdyby nepřišel zkrat na tříparové čtrnáctce.

Když se napřáhl ke svému dlouhému puttu do birdie, všiml si něčeho na hlavě svého putteru. Na poslední chvíli chtěl pohyb hole k míčku zastavit, ale nepovedlo se mu to. A míček tak ujel pouze tři metry.

"Když jsem šel s holí dozadu, tak jsem to ucítil a pokusil se pohyb zastavit, protože jsem nevěděl, co to je. Myslel jsem, že to byla včela nebo brouk," řekl po třetím kole Watson.

Ať už to bylo cokoliv, stálo to levorukého ranaře ránu. Místo útoku na birdie totiž přišel trojputt a bogey. Rozhozený Watson pak ztratil další ránu na patnáctce.

Těžkou hlavu si však ze svého zaváhání na greenu nedělal: "Smáli jsme se tomu. Říkal jsem, že teď budu slavný. Že budu legendou olympijské historie, olympijské golfové historie."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení