OBRAZEM: Masters začalo, kdo letos vyhrál Par 3 Contest?

celá fotogalerie (20) » Paul Casey

Masters, to není pouze turnaj od čtvrtka do neděle, to je celý týden golfové radosti v Augustě. Středa pak patří prvnímu soutěžnímu klání, kterým je Par 3 Contest. Letos ho vyhrál Angličan Matt Wallace, a tak, bohužel pro něho, velké Masters letos prostě nevyhraje.

Ještě nikdy totiž nevyhrál vítěz souboje na tříparové akademii také hlavní turnaj. Wallace, který je však letos v Augustě poprvé, věří, že tuto lehce nepříznivou tradici zlomí.

Ve středu to přitom byla skvělá golfová bitva. Wallace skončil po devíti jamkách stejně jako Sandy Lyle na mínus pěti, a tak muselo rozhodnout play-off. Byly ale ještě potřeba tři jamky!

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (20)

"Hrozně moc jsem chtěl proměnit ten putt na poslední jamce, ale nepovedlo se mi to. Tak jsme museli jít do play-off, kde jsme to podle mě brali trochu seriózněji než do té doby na těch devíti jamkách. Myslím, že jsem opravdu chtěl vyhrát," nezastírá Wallace, který dal na osmičce klíčové hole-in-one, kterým se dostal do play-off.

Sice se tím prakticky diskvalifikujete ze hry o titul na velké Masters, ale určitě je lepší z Augusty odjíždět s jednou trofejí než se žádnou.

Celkem padla letos během Par 3 Contestu tři hole-in-one.

Kromě Wallace byli úspěšní ještě Shane Lowry na dvojce, Devon Bling na sedmičce a Mark O'Meara na pětce.

"Myslím, že to bylo 127 nebo 128 yardů a já trefil devítku železo. Brooks (Koepka) hned řekl, jak míček vyletěl do vzduchu, že to vypadá hodně dobře. Já na to že ano, ale co už," řekl O'Meara, který Par 3 Contest vyhrál v roce 2007, devět let poté, co se oblékl do zeleného saka.

Na letošním Masters se pak představí také celkem šest amatérů. A že to nejsou žádní "amatéři" ukázal Devon Bling, druhý hráč loňského šampionátu US Amateur, který se zaskvěl na sedmičce.

Středeční program v Augustě je ale především o dobré náladě, kterou společně s hráči vytváří jejich nejbližší. Jak se všichni společně bavili letos se můžete podívat v naší fotogalerii.

Fotogalerie z Par 3 Contestu zde

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení