Nicklaus a Player kritizují moderní golf. Je prý umělý

celá fotogalerie (11) » Jack Nicklaus a Gary Player

K jedné z tradic Masters neodmyslitelně patří, a jak všichni věří, ještě dlouho patřit bude, zahajovací čtvrteční odpaly legend Jacka Nicklause a Garyho Playera. Když jejich míčky zmizely v dáli, odebrali se na tiskovou konferenci, kde si posteskli, kam směřuje moderní golf.

A nejvíc na paškál si vzali právě ty míčky, které jsou podle obou velikánů historie světového golfu jeho největším problémem. Vzdálenosti, do kterých je profesionálové pálí, už jsou podle Nicklause a Playera neudržitelně dlouhé.

Tradicemi proslulému klubu Augusta National se daří držet většinu moderních technologií za branami. Diváci nesmí používat mobilní telefony, hráči materiály na čtení greenů. Pro někoho je to jen nostalgická cesta zpět v čase, pro Nicklause s Playerem krok správným směrem.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (11)

Dvěma mužům, kteří mají z Augusty dohromady devět zelených sak, se nelíbí, kam se jejich sport v posledních letech posouvá, a tak se rádi vrací na Masters jako do poslední oázy starých časů.

I když i v Augustě létají moderní míčky. Nejspíš je natýčkovali i Nicklaus s Playerem při jejich tradičním zahajovacím ceremoniálu, což je tak trochu paradox.

"Golfový míček se stal směšným. Vadí mi na tom tolik věcí," začal Nicklaus, od něhož to zdaleka není první kritika výrobců balónků. "Míček získal od roku 1930 do roku 1995 zhruba pět a půl metru na délce. Od roku 1995 do roku 2005 už to bylo 14 metrů," opřel své tvrzení o čísla.

"A to je velký rozdíl. Organizace vám to nejspíš neřeknou, ale to je přesně to, co se stalo," uvedl vítěz rekordních 18 majorů, který se staví proti technologickému pokroku v golfu již dlouhou řádku let.

Na jeho podporu se staví i Player, který si myslí, že je potřeba do golfu zavést dvojí míč. Jinak prý začnou hráči v Augustě hrát na čtyřparové jedničce dlouhé 406 metrů brzy z odpaliště rovnou na green.

"Raději bychom měli začít přemýšlet. Hráči už začínají hrát na pětiparovkách druhé rány běžně wedgemi. I tak nádherné hřiště, jako je St. Andrews, už je kompletně zastaralé. Zasažitelných už je tam asi šest greenů (na čtyřparech)," láteřil Player.

"Takže nevím, kam směřujeme. Naši lídři se teď musí spojit, a zavést míček pro profesionály, který bude odlišný od míčku pro amatéry. Ti ať si hrají s čímkoliv, co mají rádi. Ale tohle už musíme zastavit, jinak to bude jako vtip," uvedl 83letý Jihoafričan, kterému také vadí materiály na čtení greenů, přestože jsou v nových pravidlech omezené.

"Bobby Locke puttoval nejlépe na světě. Po něm to byl Tiger Woods, a tak dále. Nikdy jsem je neviděl vzít si tam ty papíry a číst v nich ty zatracené greeny. Když neumíte číst greeny, měli byste jít prodávat fazole. Je to součást hry, tak kam tohle spěje. Všechno je tak umělé," vadí Playerovi.

FOTOGALERIE ZE ZAHAJOVACÍCH ODPALŮ ZDE

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení