VIDEO: Woodse málem zranila ochranka, on zahrál birdie

Tiger Woods a ochranka

Stačil zlomek vteřiny, nešťastná náhoda a nepozornost a naděje Tigera Woodse na páté zelené sako mohly být fuč. Během 2. kola ho totiž v Augustě málem nešťastně "sestřelil" člen ochranky, který se přitom snažil, aby se Woodsovi nic nestalo. Vše ale dobře dopadlo.

Woods prožíval báječný den, dotahoval se na špičku leaderboardu a právě poslal na 14 na green míček z nepříjemné pozice z roughu a pod stromy.

A pak se to stalo.

Zatímco Tiger sledoval, kam jeho míček míří, začal se jeho směrem pochybovat dav fanoušků. Ochranka jim chtěla zamezit se k Woodsovi dostat blíže, jeden její pracovník ale v tu chvíli uklouzl tak nešťastně, že skluzem atakoval Tigera jako obránce útočníka při fotbale.

Woods ale naštěstí v tu chvíli udělal krok, uvolnil svou pravou stojnou nohu, a ta se tak pouze svezla po koleni člena ochranky, který skončil na zádech. Bylo to vážně o centimetry, nepříjemné zranění viselo ve vzduchu.

Tiger sice nejprve naznačil nepříznivou grimasu a lehce zakulhal, jednalo se ale spíše o reakci na překvapivou událost. Už za pár okamžiků bylo jasné, že se naštěstí nic nestalo. Woods tak mohl zahrát na greenu birdie, další přidat na 15 a s celkovým skóre -6 se posunout na dělené 6. místo.

"Je to dobré, nehody se stávají. Valily se přes mě davy diváků. Když hrajete před spoustou lidí, něco se stane," vzal Woods všechno s klidem, ke kterému mu po dohrání dopomohl určitě i fakt, že na nejlepších pět hráčů ztrácí jen jedinou ránu.

A co na to řekl člen ochranky? Ten měl později zákaz o čemkoliv mluvit, ještě před tím ale na 15. jamce řekl pro Golf.com: "No, zahrál birdie, takže to všechno zafungovalo. Chlape, jsem opravdu rád, že to birdie zahrál."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení