Skvělý Woods už je před finále Masters druhý, vede Molinari

Tiger Woods

Tiger Woods se ve třetím kole prvnímu místu na Masters přiblížil i vzdálil. Polepšil si sice z dělené šesté na dělenou druhou příčku, jeho ztráta na první místo však narostla z jedné rány na dvě. Se skóre -11 zaostává společně s Tonym Finauem pouze za Francescem Molinarim.

Chtělo by se napsat, klid před bouří, ale opak je pravdou. Bohužel pouze v první části té věty. Klid v Augustě od prvního kola rozhodně není. Nejen Woods, ale především on, svými výkony strhává fanoušky přímo na místě i u televizních obrazovek. Bouře ale skutečně má dorazit. 

A tak jsou startovní časy finálového kola posunuty výrazně dopředu, hráči půjdou ve flightech po třech a ze dvou odpališť. Znamená to, že Molinari, Finau i Woods vyrazí do finálové rundy společně v 15:20 našeho času.

Woods třetí kolo sice nezačal nejlépe, když po čtyřech parech zapsal bogey na pětce. To ale bylo jeho poslední zaváhání dne, na které zareagoval třemi birdie v řadě (6, 7, 8) a další tři přidal na druhé devítce (13, 15, 16). 

Díky kolu za 67 ran (-5) se posunul celkově na mínus jedenáct a v neděli tak bude mít šanci ukončit skoro jedenáct let dlouhé čekaní na další major titul ziskem svého pátého zeleného saka v kariéře.

Tlak a nervozita budou na místě. I u něho.

"Vždy cítím tlak. V den, kdy ho necítím, jsem to už vzdal. Vždy ho cítím. Když vám o něco jde, tak ho musíte cítit. I já ho cítím od prvního dne, kdy jsem hrál golfový turnaj, až po dnešek. To se nezměnilo," přiznal Woods, že i jemu se bude v neděli honit v hlavě spousta myšlenek.

Z trojice hráčů na špici je však rozhodně nejzkušenějším borcem. Molinari svůj první major vyhrál loni na The Open a Finau na podobný úspěch teprve čeká. V neděli se mu ale bez ohledu na výsledek splní dětský sen.

"Jako dítě jsem proti němu chtěl hrát. Snil jsem o tom, že si s ním zahraji finálové kolo na major turnaji," přiznává Finau, který v sobotu zazářil rundou za 64 ran (-8), jednou z nejlepších dosavadního týdne.

A také Molinari samozřejmě sledoval jako teenager Woodse v televizi. Po 22 letech se navíc jako Ital postaví Tigerovi ve finálovém kole v jednom flightu. V roce 1997 to byl nakonec pátý Costantino Rocca.

"Určitě jsem seděl u TV. Ale upřímně, nepamatuji si, jestli jsem vydržel do konce, protože všichni jsme věděli, jak to dopadne. Byl jsem ale na Costantina pyšný, když jsem ho s ním viděl hrát v poslední skupině. Byl to jeden z highlightů. Costantino byl velkým vzorem a motivací," vzpomíná Molinari, který letos v Augustě zahrál zatím jediné bogey!

Bylo to ještě v prvním kole na jedenáctce, od té doby je, co se týče skóre, bezchybný. V sobotu zahrál dalších šest berdíků a díky kolu za 66 ran (-6) si vytvořil s mínus třinácti v čele leaderboardu nepatrný náskok.

V neděli to ale nebude pouze o této trojici. Čtvrtý se ztrátou tří ran je Brooks Koepka, šampion tří z posledních sedmi majorů. O další ránu zpět jsou pak na děleném pátém místě Ian Poulter a Webb Simpson. A senzační kolo může do hry dostat i některé hráče na mínus osmi nebo sedmi.

Bude to báječná neděle. Nezapomeňte, že začne trochu dříve.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení