Spieth neznal pravidla pro cut, se kterým si zahrával. Dal ho

Jordan Spieth

Jordan Spieth není zvyklý řešit problémy s cutem, o to více na Masters, kde z pěti účastí skončil čtyřikrát nejhůře třetí a v pátém případě dělený jedenáctý. V posledních měsících se však trápí, a na tom se nic nemění ani v Augustě. I pošesté zde ale cutem prošel.

Nakonec to ani nebylo tak těsné, jak se po prvním kole a prvním odpalu kola druhého mohlo zdát. Spieth sice na úvodní rundu potřeboval 75 ran (+3) a druhou odstartoval ranou do stromů, ze kterých zahrál bogey, ale poté začal hrát golf, na který jsou jeho fanoušci od něho v Augustě zvyklí.

Ve zbytku kola už neztratil ani jednu ránu, a díky pěti berdíkům se dokonce dostal těsně do červených čísel. S průběžným skóre -1 je před víkendem na děleném 29. místě. V turnaji se tak zachránil.

Když byl ale po devatenácti odehraných jamkách na skóre +4, s cutem si skutečně zahrával. Ten se v pátek večer dokonce ustálil na skóre +3, Spieth ale netušil, jak moc byl v jednu chvíli na hraně.

"Myslel jsem si, že je cut pro šedesát nejlepších a dělená místa, protože jsem nikdy blízko něho nebyl. Když jsem byl na 15 nebo 16, řekl jsem Michaelovi (kedík Greller, pozn. red.), že je (cut) 10 ran od lídrů a pro šedesátku nejlepších. A on na to, že ne, že jen pro padesátku," prozradil Spieth. "Já na to, že je asi dobře, že jsem to nevěděl," dodal.

Vítěz Masters z roku 2015 ale v tu dobu už hranici cutu neřešil. Zlomové podle něho bylo birdie na devítce, které ho dostalo pod par pro kolo. V druhé polovině kola pak přidal další tři berdíky.

Co se změnilo? "Mé pary byly mnohem více bez nervů a měl jsem více šanci na birdie. Celkově, mé puttování sice ještě není tak dobré, jako bylo v předešlých týdnech, ale vím, jak na to. Jamka se vám někdy může zdát skutečně velká, snad se mi to přihodí o víkendu."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení