Čekání je u konce! Tiger Woods vyhrál Masters a slaví 15. major titul

Tiger Woods

Jedenáct let musel Tiger Woods čekat na své další, celkově patnácté vítězství na majoru. Dočkal se na 83. Masters, které ovládl díky skvěle zvládnuté druhé devítce finálového kola. Se skóre -13 za sebou nechal o ránu trojici hráčů na děleném druhém místě.

Woods se ziskem pátého zeleného saka konečně přiblížil v historických tabulkách Jacku Nicklausovi, který má na svém kontě 18 titulů z turnajů velké čtyřky. Tiger na něho nyní ztrácí tři vítězství. 

Až do neděle 14. dubna 2019 si to poslední připsal 16. června 2008 v Torrey Pines na US Open. Od té doby ne a ne přidal další korálek na náramek svých úspěchů. Sexuální aféra, nekonečné problémy se zády i nástup mladých pušek, to všechno prodlužovalo jeho čekání, které nebralo konce.

V jednu chvíli se dokonce zdálo, že už nikdy neskončí.

To když před dvěma roky v Augustě během Večeře šampionů řekl několika svým blízkým přátelům, že je s jeho kariérou konec. Ani on už nevěřil, že se ještě někdy vrátí nejen na výsluní, ale i ke golfu.

Pak ale přišel loňský rok, rok jeho návratu, který podtrhl triumfem na TOUR Championship. A nyní se 43letý Američan definitivně vrací na golfový Olymp, prvním vítězstvím na Masters od roku 2005.

Přitom se v neděli v Augustě opět v úvodu zdálo, že to znovu nebude jeho den. Na první devítce se nemohl dotáhnout na lídra Francesca Molinariho, v jednu chvíli už ztrácel tři rány, po bogey na desítce byl pozadu o dvě. V tu chvíli ale měl přijít první klíčový okamžik.

Molinari trefil na dvanáctce vodu, zahrála double bogey a nechal ostatní hráče se na něho dotáhnout. V jednu chvíli jich dokonce pět dělilo první místo se skóre -12. Jedním z nich byl i Tiger Woods.

Už brzy se měl ale všem odpoutat.

Druhá klíčová pasáž totiž přišla na jamkách 15 a 16, na kterých zahrál birdie a posunul se na mínus čtrnáct. Především rána z týčka na šestnáctce byla fenomenální. Už se mu nikdo nepřiblížil. 

Dustin Johnson, Brooks Koepka a Xander Schauffele se usadili na -12, děleném druhém místě. Woods si tak dokonce mohl dovolit bogey na závěr, i s ním vyhrál o ránu a mohl pozvednout ruce nad hlavu.

A zase začít reálně nahánět rekord Jacka Nicklause.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení