Koukejte napsat, že jsem lepší než McIlroy, prosil Pepperrel

Eddie Pepperell a Jeff Knox

Eddie Pepperell jako nováček v Augustě prošel cutem. Přesně na ránu. A protože se do víkendových kol protlačil lichý počet hráčů, musel se 65. hráč pořadí vydat v sobotu na hřiště se zapisovatelem. Tím byl právě Pepperell, jemuž dělal společnost člen klubu Augusta National Jeff Knox, který před pěti lety porazil Roryho McIlroye.

Masters zdobí tradice.

Jednou z nich je účast člena klubu přímo v turnaji, pokud do finálových kol projde cutem lichý počet hráčů. A to se stalo i letos. Eddie Peperell prošel cutem se skóre +3 a čekal, koho mu přidělí v sobotním kole.

Na drivinge range před startem kola svého partnera poznal.

"Nebyl jsem si jistý, že s ním budu hrát, dokud jsem ho neuviděl na drivingu. Pak jsem ho viděl švihat a pomyslel jsem si: Mám problém. Švihá fakt dobře," chválil Angličan šestapadesátiletého Jeffa Knoxe, který mimochodem drží rekord hřiště z klubových odpališť. V roce 2003 rozcupoval slavné hřiště 61 údery.

Pepperellovy obavy byly na místě. Knox se totiž role zapisovatele v Augustě zhostil už podeváté v řadě a před pěti lety si dokonce ve třetím kole vyšlápl na v té době dvojnásobného major šampióna Roryho McIlroye. Jemu do skórkarty zapsal 71 ran, sobě o ránu méně.

Vyrovnanou bitvu viděli diváci v podání amatéra Knoxe a Pepperella i letos. Angličanův zapisovatel sice mnohdy zaostával v délce drivů, jen na jedničce dostal naloženo 50 yardů, ale ztrátu vzdálenosti dokázal dohnat kolem greenu a na něm.

A tak byl rovnocenným soupeřem o 28 let mladšího Pepperella. Dvojice strávila na hřišti 3 hodiny a 15 minut, Knox se v zeleném tričku a čepici a páskem s logem Masters zdravil v průběhu kola s diváky i členy klubu.

Na osmnáctce proměnil Knox devítimetrový putt do birdie do 74. Pepperell zahrál o dvě rány méně a leaderboardem se posunul na dělené 57. místo.

"Porazil jsem ho, tak o tom koukejte napsat," žertoval Pepperel po skončení kola. "Porazil jsem ho, takže jsem zřejmě lepší než Rory McIlroy," popíchnul svého kolegu.

Před dvěma lety si dal partičku s Knoxem i Jason Day. "Na prvním odpališti říkal, že je nervózní," pronesl Australan, který také rozhodně nebyl bez nervů. "Taky jsem nervózní. Nerad bych totiž, aby mě porazil zapisovatel," dodal Day.

McIlroy, Day a teď Pepperell. Kdo z amatérských hráčů může říct, že si na Masters zahrál vedle takových hvězdných hráčů?

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení