OBRAZEM: 5., 15. i 81. triumf pro Tigera Woodse

celá fotogalerie (30) » Tiger Woods

Po páté v Augustě na Masters, po patnácté na turnajích velké čtyřky a po jednaosmdesáté na PGA Tour. Tolikrát se už Tiger Woods radoval z vítězství během své kariéry díky nedělnímu vítězství na úvodním majoru této sezony. A byla to radost skutečně nefalšovaná.

V prvním a druhém případě by se hodilo podotknout také "po hodně dlouhé době". Vždyť na další velké major vítězství čekal dlouhý jedenáct let, v Augustě se radoval dokonce po čtrnácti letech.

Bylo zřejmé, jak je to pro Tigera Woodse důležité. Během finálového kola se usmíval jen minimálně, byl ve své zóně, maximálně soustředěný vždy jen na další ránu. Jen čím dál více zatínal pěsti.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (30)

To, když se nejprve držel Francesca Molinariho, pak se mu, i díky jeho chybě na 12, vyrovnal, a nakonec nejen jeho, ale i zbytek startovního pole výsledkově předběhl. Major vyhrál vůbec poprvé v kariéře ve chvíli, kdy před finálovým kolem nevedl, ale musel dohánět.

Patnáctým major titulem se navíc konečně přiblížil historickému maximu Jacka Nicklause v podobě osmnácti vítězství. K jeho dorovnání mu chybí už "jen" tři zářezy, další šanci na přiblížení dostane v květnu na PGA Championship.

Jediné první místo mu chybí k dorovnání rekordního počtu 82 vítězství na PGA Tour, na která dosáhl Sam Snead. To by měl letos zvládnout.

A kdo ví, třeba to znovuzrozený Tiger zvládne ještě letos také v případě Nicklause. Matematicky by to šlo a Tiger Woods opět začíná dokazovat, že nic není nemožné. V jeho případě to platí stoprocentně.

Ty nejlepší fotky Woodse z finálového kola zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení