Svět gratuluje Tigerovi a mluví o největším comebacku historie

celá fotogalerie (30) » Tiger Woods

Než vešel Tiger Woods do klubovny v Augustě podepsat skórkartu, prošel hustým špalírem lidí a přijímal gratulace. K vítězství na Masters mu blahopřáli hráči starší generace i té mladší, kteří měli jeho plakát doma nad postelí. Postupně se k nim na sociálních sítích přidávala slavná jména celého, a nejen sportovního světa.

Byla to scéna jako z hollywoodského dojáku, který nepochybně dříve nebo později někdo stejně natočí. Woods kráčí od 18. jamky uličkou skrz bouřící davy, než dorazí ke klubovně, kde už na něj čekají jeho poražení soupeři připravení mu pogratulovat k největšímu návratu sportovní historie.

V objektivu kamery se postupně objeví Trevor Immelman, Zach Johnson, Rickie Fowler, Justin Thomas, Bubba Watson, Brooks Koepka, Xander Schauffele, Ian Poulter a nakonec i Bernhard Langer, který je sám hrající golfovou legendou.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (30)

Koepka umí vyhrávat majory. Z posledních sedmi, které odehrál, vyhrál tři. A v neděli vůbec nebyl daleko od dalšího, když na osmnáctce krátce před Woodsem těsně minul putt do birdie. Nakonec mu na Woodse chyběla jediná rána.

Nechybělo moc, a teď mluvilo o novém Tigerovi, který se jmenuje Brooks a vyhrál čtyři majory z posledních sedmi startů. Místo toho se mluví o starém Tigerovi, který se vrátil a vyhrál svůj 15. major, první od roku 2008, a čeká se od něj útok na rekordních 18 majorů Jacka Nicklause a 82 turnajových vítězství Sama Sneada.

"81, 15…," přemítal Koepka nad Woodsovými čísly. "Myslím, že osmnáctka je mnohem blíž, než si spousta lidí myslí," uvažovala osmadvacetiletá hvězda, která však bude jednou z těch, které se budou snažit v následujících měsících a letech Woodsovi jeho rekordní zápisy překazit.

Tiger to s nimi bude mít těžší než s předchozí generací hráčů, kterým se dostal do hlavy a podrobil si je. Současná "mládež" na něm vyrůstala, golf začala hrát kvůli němu a nyní mu bude tou nejlepší konkurencí. Nenechá se tak snadno zastrašit.

"Doufám, že budu schopný udělat něco, abych to zastavil," řekl Thomas, který se jinak z Woodsova vítězství radoval, jako kdyby bylo jeho vlastní. Teď totiž poprvé na vlastní oči viděl něco, co dříve hltal jen jako malý kluk v televizi. Velké vítězství muže v červeném triku a černých kalhotách.

"Doufali jsme, že tohle ještě jednou uvidíme, opravdu. Právě jsme byli svědky historie," povídal Schauffele, který skončil jako Koepka dělený druhý, ale ani na něm nebyl vidět náznak zklamání, přestože právě přišel o možnost vyhrát svůj první major. "Tohle je velmi unikátní záležitost," dodal.

Immelman, Johnson, Watson i Langer si dopřávali ten pocit gratulovat Woodsovi ve vlastních zelených sakách jako bývalí šampioni Masters. Johnson dokonce to své vyhrál v přímém souboji s Tigerem v roce 2007.

Nyní po 12 letech těžko hledal slova. "Je těžké něco říct, protože právě sledujeme historii," řekl Johnson. A Immelman dodal: "Je to největší comeback v historii sportu."

O tom, že se právě stalo něco mimořádného, svědčila i vlna gratulací, která zaplavila sociální sítě. Woodsovi blahopřáli prezident USA Donald Trump i jeho předchůdce Barrack Obama.

Seznam gratulantů je nekonečný. Nechybí mezi nimi velcí soupeři jako Phil Mickelson. Basketbalové hvězdy LeBron James, Kobe Bryant či Stephen Curry.

Uchvácená byla i třiadvacetinásobná tenisová grandslamová šampionka Serena Williamsová.

A možná nejlépe to shrnul Gary Player, golfová legenda, která společně s Jackem Nicklausem Masters tradičně zahajuje slavnostním odpalem.

"Byla to dlouhá a nejistá cesta trvající 14 let od tvého posledního zisku zeleného saka. Obrovská výzva. Pro většinu lidí nesplnitelný úkol. Nikoliv však pro tebe. Tak výjimečné (vítězství) pro tebe a tvou rodinu. Tak velké pro hru zvanou golf. Jednoduše neuvěřitelné," napsal Player.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení