Molinari nelituje. Někdy je váš den, jindy není, řekl po Masters

Francesco Molinari

Smutným hrdinou 83. ročníku Masters byl jednoznačně Francesco Molinari. Vítěz loňského The Open ještě po 11. jamce finálového kola vedl, ale pak šance na svůj druhý major titul utopil ve vodě, když jeho míček spolkl na dvanáctce a patnáctce proslulý Rae's Creek.

Šestatřicetiletý Ital není prvním hráčem, kterého na Masters zmátly vířící poryvy větru na 12. jamce Augusta National. Pravděpodobně mu v této situaci nepomohla ani společnost, ve které se nacházel.

Jít ve finálovém flightu Masters se znovuzrozeným Tigerem Woodsem, který vám jde cílevědomě po krku, musí být neskutečný nápor na nervy.

Na první devítce vypadal Molinari odolně a soustředěně. Sice většinou zachraňoval pary, ale když se to na sedmičce nepovedlo, dokázal zareagovat berdíkem hned na další jamce.

Ještě na odpališti tříparové dvanáctky vedl Ital o dvě rány.

"Byla to pravděpodobně metráž na devítku železo, ale nechtěl jsem, aby mi ránu vzal poryv větru," objasňoval Molinari, proč se na 142 metrů dlouhé jamce rozhodl hrát osmičkou. "Jenže jsem nedal dostatečně silnou ránu," vysvětlil Molinari, proč jeho míček skončil ve vodě.

Po nic moc chipu z drop zóny zahrál dvojputt a po double bogey přišel o náskok. Woods zahrál přesně to, co měl, ránu na střed greenu a dvojputt do paru. Po dvanáctce byli srovnaní ve vedení na skóre -11.

Z boje o titul se Molinari vyřadil po další ráně do vody na patnáctce. Nakonec skončil dělený pátý dvě rány za vítězným Woodsem. Přestože právě přišel o obrovskou možnost vyhrát Masters, Ital se nijak nelitoval.

"Z mého úhlu pohledu to byl jen další krok na cestě. Myslím, že to prostě nebyl můj den. Poslat ten míček na dvanáctce o metr dál doleva, asi by skončil v bunkeru. Na patnáctce jsem zase třetí ranou velice snadno nemusel škrtnout o strom," popisoval Molinari, že chyběla i špetka štěstí.

"Někdy je váš den, jindy prostě není. Ale jsem opravdu rád, jak jsem se dneska na hřišti cítil," povídal Molinari po Masters. Se skvělou hrou, kterou se v posledních měsících prezentuje, a s kapkou štěstí, se od něj letos můžeme dočkat ještě skvělých výsledků.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení