Ital zahrál v Turecku 4 eagly za kolo, Češi na úvod pod parem

Filip Mrůzek

Prvním plnohodnotným turnajem odstartovala v Turecku sezona Challenge Tour. Do turnaje Turkish Airlines Challenge zasáhli i dva Češi Filip Mrůzek se Stanislavem Matušem, kteří zahráli ve čtvrtek shodně za mínus jedna. V prvním kole zazářil Ital Francesco Laporta, který zahrál i díky čtyřem eaglům za 62 ran (-10) a vede.

Mrůzek začal dobře a na své první devítce využil ke skórování pětipar čtrnáctky a krátký čtyřpar sedmnáctky. Když navíc přidal birdie na šestce, byl už tři rány pod parem hřiště.

V tu chvíli atakoval elitní třicítku, místo toho, aby do ní pronikl, si však v samém závěru pohoršil. Dvě bogey (7, 8) ho srazila o dvě rány na skóre mínus jedna a dělenou 75. příčku.

Stejně je na tom také Matuš, který začínal také na desítce coby člen závěrečného flightu. Na své úvodní devítce zahrál jedno birdie (14) a jedno bogey (16) a v polovině kola tak byl v paru.

Druhou devítku rozehrál ještě lépe, když po dvou berdících na dvojce a sedmičce byl už na mínus dvou. Jenže stejně jako Mrůzek zahrál bogey na osmičce a bylo z toho skóre 71 (-1).

Kratší hřiště v Samsun Golf Clubu v prvním kole naprosto rozstřílel Ital Francesco Laporta, který zahrál tři eagly na pětiparech a jeden přidal na kratším čtyřparu 270 metrů dlouhé dvojky.

K tomu přidal čtyři birdie, ale také dvě bogey, a tak z toho bylo "jen" deset ran pod par. Se skóre -10 vede o dvě rány před druhým Nizozemcem Dariusem van Drielem. Na třetím místě jsou s mínus sedmi čtyři hráči.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení