Molinariho naštvalo tempo a vytáhl seznamy. McDowell ho zchladil

Edoardo Molinari

Edoardo Molinari si v sobotu během turnaje Trophee Hassan II v Maroku vylil na Twitteru svůj pocit frustrace, když napsal, že je čas konečně začít řešit pomalou hru. Podnítil tím velkou debatu, navíc přilil olej do ohně tím, když později zveřejnil seznam hráčů, kteří byli letos na European Tour počítáni a penalizováni.

Na Molinariho původní Tweet reagovalo 1800 lidí. Co v něm stálo?

"Je na čase, aby profesionální golf seriózně řešil pomalou hru. 5h 30m je na 18 jamek na hřišti bez roughu prostě moc… opravdu hodně moc," napsal starší z golfových bratrů Molinariů po svém sobotním odpoledním kole.

Edoardo avizoval, že později přidá i seznam hráčů, kteří byli letos kvůli pomalé hře "dáni na stopky" nebo dokonce penalizováni. A to jak na samotných turnajích European Tour, tak i na majorech a podnicích WGC, které jsou její součástí. A jak slíbil, tak i udělal.

Na třístránkovém seznamu jsou jména jako Tiger Woods, Patrick Reed, Bryson DeChambeau, či jeho mladší bratr Francesco. Woods je v malé skupině hráčů s nejméně jedním počítáním (na stopkách byl jednou). I když je na seznamu téměř 150 hráčů, jen tři platili za pomalou hru pokutu, Adrian Otaegui, Erik Van Rooyen a Louis Oosthuizen. Každý 3000 dolarů.

Fakt, že tolik hráčů bylo dáno na stopky, ale ve skutečnosti nikdo nebyl penalizován, považuje Molinari za "selhání systému", ze kterého si notoricky pomalí hráči dělají blázny.

Když jeho tweet viděl na mobilu Graeme McDowell, sice na jednu stranu Molinariho chápal, na druhou stranu mu přes oceán vzkázal, že jeho reakce mu připomíná "bičování mrtvého koně".

"Viděl jsem jeho tweet dnes ráno, když přišel ze hřiště. 'Potřebujeme hrát rychleji, bla bla bla.' Beru to. Vím, o co Edoardovi jde, je to milý kluk, ale myslím, že je jenom frustrovaný. Co můžeme dělat. Nedá se hrát o moc rychleji. Změní 20 minut jeho život," řekl McDowell na Zurich Classic v New Orleans, kde minulý týden startoval.

Graeme McDowell (Foto: GettyImages)

Rodák ze Severního Irska také zmínil, že na European Tour je politika proti pomalé hře ještě přísnější než na PGA Tour, i když i tam je to prý "stále tvrdší a tvrdší".

"Podívejte se, golfová hřiště jsou dlouhá a těžká. Hrajeme o spoustu peněz, je to velký byznys a tak to je. Není opravdu moc prostoru, kde hru zrychlit. Můžeme to zkusit o malá procenta, ale nakonec je vždycky těžké projít sedmikilometrové hřiště se zastrčenými piny ve třech hráčích rychleji než za čtyři a tři čtvrtě, pět hodin. Není to možné."

Pokud jde o seznam, který Molinari zveřejnil, G-Mac s ním nemá problém. Není na něm. Přesto ví, že letos na PGA Tour několik špatných časů dostal.

"Mělo by to být veřejné. Jsem ochotný přiznat, že jsem byl letos pětkrát počítán, což je půlka cesty k pokutě 25 000 dolarů. Jsem si toho vědom, ale můžete se dostat do špatného flightu ve špatný den a už jste na stopkách. Henrik Stenson je tam šestkrát (na seznamu). A je pomalým hráčem? Není. A to je jedna z těch věcí," uvedl McDowell.

"Všichni Edoarda slyšíme a víme, co tím chce říct. Všichni si přejeme, aby hra byla trochu rychlejší a atraktivnější pro lidi. Zkoušíme to," řekl McDowell, ale spíše si tím jen rezignovaně povzdechl nad tím, že v tomto směru neočekává žádná velká zlepšení.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení