Fantazie! Oba Češi na Challenge Tour začali v TOP 10

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek i Jan Cafourek skvěle zahájili turnaj Challenge Tour ve Španělsku. Hráči Relmostu zahráli úvodní kolo Challenge de Espana shodně za 69 ran (-3) a dělí se ztrátou dvou ran na vedení sedmé místo.

Třetí turnaj sezóny na hřišti Izki Golf v Urturi má ve 155. členné startovní listině dva české profesionály a oba o sobě dali hned první den pořádně vědět. Jak Cafourek, tak i Mrůzek vyrazili v odpoledních flightech a blýskli se především na svých druhých devítkách.

Cafourek byl první z české dvojice, který se dostal na hřiště, když začal na první devítce. Prvního berdíka zahrál hned na dvojce. Na pětce se vrátil do paru, ale jak se později ukázalo, bylo to jeho jediné bogey dne.

Na druhé devítce pak zazářil třemi birdie. Dvě z nich za sebou na jedenáctce a dvanáctce. To poslední na patnáctce. Skórkartu podepisoval na průběžném děleném šestém místě se ztrátou jedné rány na vedení. Po dohrání kompletního prvního kola si v leaderboardu pohoršil už jen o jednu příčku.

Mrůzek vstoupil do prvního kola na druhé devítce a připsal si na ní devět parů. Skvěle mu ale vyšel úvod první devítky, na které zahrál na prvních čtyřech jamkách tři birdie, konkrétně na jedničce, trojce a čtyřce. Bezchybné kolo pak dokončil dalšími pěti pary.

Oba Češi vstoupí do druhého kola pro změnu dopoledne. Mrůzek vyrazí z první devítky v 10:30, Cafourek z druhé už v 8:10.

Po prvním kole se včele usadila dvojice Martin Wiegele z Rakouska a Michael Hoey ze Severního Irska. Oba zahráli úvodní osmnáctku za 67 ran (-5).

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení