Skvělý Mrůzek drží na CHT krok se špičkou. Chvíli byl ve vedení

Filip Mrůzek

Filip Mrůzek odehrál na Challenge de Espana další výborné kolo. I když lehce pokazil závěr, a připravil se tím po dohrání a průběžné samostatné vedení, stále se pohybuje v popředí leaderboardu. Po kole za 70 (-2), byl po podepsání skórkarty byl s celkovým skóre -5 na děleném druhém místě.

Po dohrání všech hráčů sice klesl na dělené páté místo, nicméně stále ztrácí na vedení pouze jedinou ránu. Na děleném prvním místě je se skóre -5 čtveřice Sebastian Garcia Rodriguez, Martin Simonsen, Marcus Armitage a Rasmus Hojgaard. Mrůzek sdílí páté místo s Joelem Sjöholmem.

Mrůzek však začal druhé kolo nedobře. Na prvních dvou čtyřparovkách zahrál dvě bogey, rychle přišel o dvě rány a propadl se pořadím na hranici cutu. Pak ale přišla skvělá série jedenácti jamek, na kterých hráč Relmostu ubral hned šest ran.

Mrůzek nejprve na trojce zahrál své první birdie dne. Další přišlo na sedmičce. Vzápětí zahrál dokonce eagle na pětiparové osmičce. Dvě birdie po sobě přišla na 12 a 13. V tu chvíli už český profesionál držel na chvíli samostatné vedení v turnaji.

O to však přišel, když na zbývajících pěti jamkách zahrál dvě bogey. Nepovedly se mu oba zbývající třípary 14 a 17, na kterých ztratil ve skvěle rozehraném kole v jeho závěru dvě rány. I tak sdílí Mrůzek po druhém kole dělené páté místo se ztrátou jedné rány na vedení.

Druhý z Čechů na turnaji Jan Cafourek bohužel druhé kolo nezvládl. Po prvním na tom byl stejně jako Mrůzek, když byl na děleném sedmém místě se skóre -3. Druhý den ale hodně pokazil druhou devítku, na které ráno začínal. Odešel z ní šest ran vrchem.

První ze šesti pátečních bogey zahrál hned na desítce. Na dvanáctce přišel dabláč. Pak sice birdie, bohužel bylo jediné ve druhém kole. Na následujících sedmi jamkách zahrál druhý hráč Relmostu v turnaji pět bogey. Sedm zbývajících jamek pak již odehrál v paru a nakonec zapsal 79 ran (+7).

Bohužel to byly i poslední jamky v turnaji, který měl Cafourek rozehraný skvěle minimálně k cutu. Vítěz turnaje Pro Golf Tour z Haugschlagu z minulého týdne se nakonec se propadl mimo elitní stovku s konečným skóre +4.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení