5 důvodů, proč vyrazit na Prague Golf Challenge

Prague Golf Challenge

Začíná český swing letošní sezony Challenge Tour. Už v tomto týdnu je na programu Prague Golf Challenge, aby se celý kolotoč druhé evropské golfové ligy přesunul po týdnu volna na Kaskádu. Proč byste pak podle nás neměli špičkový světový golf na Zbraslavi vynechat?

Češi

Je nám jasné, že těmi největšími lákadly pro české golfové fanoušky jsou v rámci Challenge Tour domácí hráči. Letos se jich do startovního pole natěsnalo jedenáct, plus dva "bratia" ze Slovenska. Nechybí nedávný vítěz z Pro Golf Tour Jan Cafourek, loni na Zbraslavi v TOP 10 zářící Stanislav Matuš ani zatím jediný letošní český "víkendový" hráč na Challenge Tour Filip Mrůzek. Přijďte nejen jim držet palce přímo na místo!

Hvězdy

Sice se na poslední chvíli z turnaje odhlásili Matteo Manassero nebo Marcel Siem, přesto nabízí startovní listina opravdu zvučná jména. Je libo trojnásobný vítěz z European Tour a druhý muž US Open 2010 Gregory Havret? Nebo dvojnásobný šampion nejvyššího evropského okruhu Felipe Aguilar? Dorazí také oba dosavadní vítězové turnaje nebo Koepka! I když pouze Chase, mladší bratr Brookse. Ale i ten "začínal" na Kunětické Hoře.

Budoucnost

Challenge Tour není v daném momentě o těch nejvěhlasnějších jménech současného golfu, přesto je zde můžete zpětně dohledat. Každá hvězda musí někde začít a Challenge Tour je pro mnoho hráčů startovním bodem. Za všechny připomeňme již zmíněného Brookse Koepku, který stále drží rekord hřiště na "Kuňce" (62, -10), kde hrál v roce 2013. Z Challenge Tour pak vzešli také třeba Henrik Stenson, Tommy Fleetwood nebo Justin Rose. 

Místo

Zbraslav je skvělé místo pro pořádání Challenge Tour. Blízko to mají nejen všichni golfisté z Prahy a středních Čech, ale i dalších oblastí. Přímo na místě je pak možné sledovat z několika míst spoustu golfu, jamky jsou na sebe nalepené a člověk toho nemusí příliš nachodit, přesto o nic nepřijde.

Krásno

Na Zbraslavi to opět bude parádní podívaná, a to se teď nebavíme přímo o golfu, jestli nám jako rozumíte. Na své si přijdou především ženy, když na Challenge Tour je to jeden pohledný mladý muž vedle druhého. Fakt, nekecáme, i my to musíme uznat a pouze sklopit uši. Zrak ale klopit nebudeme rozhodně, protože i pánové budou mít co obdivovat, a to především díky pohledným fanynkám, hosteskám a často i "kedíkům".

Nenechte si proto ujít první letošní vrchol domácí golfové sezony a dorazte v tomto týdnu do Prague City Golfu. Vstupné je zdarma.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení