Výjimka pro Dalyho! Na PGA Championship dostane buggy

John Daly

John Daly bude mít oproti ostatním hráčům na letošním PGA Championship, který se hraje už v příštím týdnu v Bethpage, výhodu. I když je to hodně relativní. Sice bude moci během hry využívat buggy, ale to jen kvůli tomu, že jinak prakticky nemůže chodit.

A to, uznejme, zas až taková výhoda není. Hvězda posledních tří ročníků D+D REAL Czech Masters trpí artritidou v pravém koleni, což mu aktuálně neumožňuje obejít na golfu více než šest jamek.

I proto požádal zástupce z PGA of America, která turnaj pořádá, jestli by se letošního ročníku nemohl zúčastnit s buggy.

A jelikož mu bylo vyhověno, stane se prvním hráčem od Caseyho Martina, který se na majoru nebude po hřišti pohybovat pěšky. Martin dostal výjimku pro US Open v letech 1998 a 2012 v Olympic Clubu.

"Doufám, že to od fanoušků moc neschytám. Mé koleno je ale špatné, nemám v něm meniskus. Trpím osteoartrózou. Mohu chodit do kopce, ale dolů už to nejde," řekl Daly pro zámořský Golf Channel.

Vítěz turnaje z roku 1991 tak poslal žádost směrem k PGA of America. "Jeho žádost byla přezkoumána a bylo jí vyhověno," vzkázala americká PGA ve svém oficiálním prohlášení.

Daly už se na buggy zúčastnil několika turnajů na PGA Tour Champions, někdy mu ale není vyhověno. Jako například při loňském seniorském US Open, na které následně neodcestoval.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení