Valášek spokojený, Cafourek vůbec. Naštval ho dabláč na závěr

Jan Cafourek

Zatímco Slovák Peter Valášek udržel své skóre v prvním kole Prague Golf Challenge aspoň v paru, Jan Cafourek nezvládl závěr a skončil tři rány v plusu. Z hřiště odcházel naštvaný a pak s ironií sobě vlastní svůj výkon po prvním kole na Zbraslavi okomentoval.

Valášek zahrál na úvod 72 ran a bude se po prvním kole pohybovat nejspíš někde okolo hranice cutu. Cafourek zahrál 75 a nachází se ve druhé stovce leaderboardu. Z domách hráčů v dopoledních flightech zahrál Petr Gál 76, amatér Matyáš Zapletal 78 a další amatér Pavel Foubík jun. 83 ran.

Cafourek minulý týden začal skvěle na předchozím turnaji Challenge Tour ve Španělsku. Ve druhém kole ale odpadl a neprošel cutem. A tak s nadsázkou hovořil o tom, že pro Zbraslav změnil strategii.

"Měl jsem v úmyslu, že změním taktiku, že první kolo trochu povolím, ale asi jsem povolil možná moc. Minule jsem přepálil začátek, takže jsem to chtěl otočit," řekl krátce poté, co svůj putter po konci kola vložil do bagou pněkud razantněji. To když odcházel z osmnáctého greenu po závěrečném dabláči.

"Trochu foukalo, ale to nebyl žádný problém. První devítku jsem neskóroval, naopak zahrál zbytečné bogey na čtyřce po minutém 60 centimetrovém puttu. Zlomový okamžik přišel na patnáctce a šestnáctce, kde jsem nejdřív nedal dva a půl metru do birdie a pak zahrál bogey. Takže takové to nedáš dostaneš," povídal Cafourek.

"No a pak kvalitní závěr," komentoval ironicky dabláče na osmnáctce, který přišel po první ráně do pískové překážky. "Z toho jsem nakopl trochu bounce, a pak ta další rána byla taky docela těžká. Double jak nic," pravil.

Peter Valášek (Foto: Ladislav Adámek)

Valáškovi se první den dařilo zejména kolem greenu, tak ale většinou jen zachraňoval problémy, do kterých se dostával po ranách z týčka a železy.

"S tím, jak dopadlo dnešní kolo, můžu být akorát spokojený. Hrál jsem velmi dobře okolo greenu. Mnohokrát jsem to tam zachránil," hodnotil slovenský profesionál.

"Jsem i rád za to, jak jsem to zvládl mentálně udržet. Po obědě musím jí ještě potrénovat odpaly a železa, protože tohle bylo dneska hrozné. Podmínky byly dobré a hřiště velmi hratelné. Být v paru je dobré na to, jak jsem zahrál některé rány z týčka. Potrénuju a uvidíme," řekl po prvním kole.

"Zítra to chce zabojovat o cut," plánuje Valášek, který bude mít oproti Cafourkovi výhodu tří ran a k víkendovým kolům tak má přeci jen podstatně blíže.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení