Cafourek chtěl do TOP 20, končí už v pátek

Jan Cafourek

Připravil si pozici a zaútočil. Tak se zhruba dají popsat dva poslední dny Jana Cafourka na Kunětické Hoře. Český golfista zahrál ve čtvrtek 71 ran a dnes vyhlásil útok na cut. Navzdory dvěma bogey se mu povedlo stlačit celkové skóre na -4. Ani to ale na postup nestačilo.

Když lehce před půl devátou ráno vstupoval na odpaliště první jamky, příliš do zpěvu Janu Cafourkovi nebylo. "Včera jsem něco špatného snědl, takže to bylo celou dobu takové trápení,“ přiznal, že kromě tradičních soupeřů musel zdolávat i jiného zákeřného protivníka.

Na jeho hře ale zdravotní problémy znát nebyly. Na první devítce zahrál tři birdie, v součtu se včerejškem skončil na celkových -4.

"Snad to bude stačit,“ doufal Cafourek po dohrání osmnácté jamky. Věděl, že se po skórovacím čtvrtku se v podobném duchu pokračovalo i dnes. K vidění byly výsledky -6, -7, Švéd Blomstrand zahrál dokonce -9. "Bylo perfektní počasí, dobře připravené greeny, foukal lehký vítr. Piny nebyly nijak extrémně těžké. Bylo to hlavně o puttování, v tom je ten největší rozdíl,“ vysvětlil Cafourek.

A právě to se českému hráči stalo osudným. Cut nakonec byl na -5 a Cafourek tak o ránu neprošel. Přitom přesně s -5  odcházel z šestnácté jamky. A vadit by nemuselo ani následné bogey. Na poslední jamce si totiž skvělou druhou ranou vypracoval šanci na birdie. Putt z nadějné pozice však neproměnil.

"Ten par mě mrzí a takových tam bylo víc. Kdyby ne, výsledek mohl být lepší,“ litoval nevyužité šance.

Cafourek zatím v sezoně bojuje s nevyrovnanými výkony. Na Pro Golf Tour střídá dobrá kola s těmi slabšími, což ho často stojí lepší výsledek. "Ale herně je to dost podobné, jen se trochu trápím na greenech,“ upřesnil.

Na Kuňce výpadek nepřišel, sám hráč snil o průniku do elitní dvacítky. Nakonec se s domácím turnajem Challenge Tour loučí už po druhém kole.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení