Ani 23 puttů na cut nestačilo, Friesze potopilo pět trestných ran

Ján Friesz

Nejlepším kolem na Challenge Tour v kariéře (69, -3) se s letošní Prague Golf Challenge rozloučil slovenský profesionál Ján Friesz. Ani to mu ale nepomohlo k tomu, probojovat se na Zbraslavi do víkendového programu. Za hranicí cutu zaostal o dvě rány.

Ve čtvrtek totiž na hřišti poztrácel po divokém průběhu pět ran a celkově dohrál za plus dva. Na svůj premiérový cut na Challenge Tour si tak Friesz ještě bude muset počkat. Přesto bude z Prahy odjíždět s dobrým pocitem.

"S výsledkem jsem určitě spokojený, s hrou až tak ne. První green jsem dnes trefil až na šesté jamce, a kdyby puttování nebylo takové, jaké bylo, tak by byl výsledek úplně jiný," přiznal sebekriticky Friesz, který na pátečních osmnáct jamek potřeboval pouhých 23 puttů.

Sám ještě po dohrání kroutil hlavou nad tím, jak mu to na greenech šlo: "Podle mě jsem nikdy takto neputtoval, ale padalo to tam. S mínus třemi spokojený určitě jsem, jedná se o můj zatím nejlepší výsledek na Challenge Tour, takže spokojenost je veliká."

Zatímco v pátek byla jeho skórkarta celkem "učesaná", s pěti berdíky a jen dvěma bogey, ve čtvrtek to byla pořádná divočina. Do turnaje vstupoval na desítce a během úvodních patnácti jamek si připsal pouze dva pary!

Ján Friesz se svým otcem a zároveň kedíkem Jánem.

"Pocity mám smíšené, protože jsem se na turnaj cítil připravený. A hned na první jamce jsem nepochopitelně zahrál hned první ránu do autu. Chvíli jsem byl nahoře, chvíli dole, bylo tam příliš výkyvů," mrzí Friesze.

Jak se s tím přímo na hřišti vyrovnat? "Není to jednoduché, protože si neudržíte momentum. Když po berdících přijde nějaká chyba, tak se zase ztratí a motivace trochu upadá. Ale je potřeba bojovat až do konce."

Na cut nakonec po tak trochu bláznivém turnaji ztratil pouze dvě rány, což 23letý slovenský golfista těžko kousal. 

"Přesně vím, kde jsem ty rány mohl ušetřit. Byly to trochu dětské chyby, třeba dnes na třináctce, kde jsem po výborném drivu poslal druhou ránu do vody. To bylo úplně zbytečné," kroutí hlavou a dodává: "Celkově jsem měl pět trestných ran, to je strašně moc,"

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení