Teď už budeme dělat cuty s přehledem, věří kedík Spilkové

Martin Konečný

Je tou spíše neviditelnou, ale velmi důležitou součástí úspěchu Kláry Spilkové. Ta po letech hledání našla stabilního kedíka, kterým se stal Martin Konečný. Loni se společnými silami dostali na LPGA, kde se jim v posledních týdnech začíná konečně dařit. Snad definitivně.

Martin Konečný o tom je přesvědčený. A byl o tom přesvědčený od chvíle, kdy Kláru objal u geenu po posledním puttu ve skvěle zvládnuté Q-Series, která nejlepší českou golfistku katapultovala mezi smetánku na LPGA.

"Začátek sezony byl pomalejší, protože Klára si potřebovala zvyknout na nové prostředí. První čtyři turnaje jsme neudělali cut, ale věděli jsme, že na to máme," vrací se Konečný ještě jednou k úvodu sezony.

Spilková nejprve neprošla cutem na dvou turnajích v Austrálii a nedařilo se jí ani následně v Arizoně a Kalifornii. Poté ale přišel zlom a 24letá Češka si na posledních třech akcích vždy zahrála také o víkendu.

Martin Konečný s Klárou Spilkovou ještě na Ladies European Tour (foto: Tristan Jones)

Sám od sebe ale i podle Konečného nepřišel: "Zapracovali jsme na věcech vyplývajících ze statistik, které jsem poslal (trenérovi) Lukáši Martincovi. Ten poté za Klárou do Ameriky přijel, podívali se na to a Klára začala zase hrát ten golf, který od ní známe všichni."

"Klára měla v zimě asi dvouměsíční pauzu, kterou potřebovala. Poté ale bylo potřeba, tři čtyři turnaje, aby se znovu otrkala. Nyní si myslím, že už jsme na správné cestě a že budeme dělat cuty s přehledem. Věřím, že už to bude jenom dobré,“ je Konečný optimistou.

Ten měl v minulém a tomto týdnu volno, i když jak se to vezme. Pauza na LPGA mu umožnila, vrátit se na chvíli do Čech, rozhodně se ale neflákal. Vedle dalších věcí se ukázal také s bagem na zádech na Challenge Tour.

Na Prague Golf Challenge kedil Martin Konečný Danu Suchanovi (foto: Ladislav Adámek)

"Po postupu na LPGA, tak mi došlo, že budu více zaneprázdněný, tak jsem se pracovně vrátil zpět do Česka. Když je čas, trénuji své známé klienty. Dávám jim pár lekcí, nebo dělám kamarádům a známým kedíka, jako třeba tady Danovi Suchanovi,“ řekl nám na Zbraslavi s tím, že už trenérsky nepůsobí, jako v minulé sezoně, na Tenerife.

V příštím týdnu už ale bude opět v zámoří, konkrétně ve Virginii, kde LPGA pokračuje turnajem Pure Silk Championship. Po něm přijde na řadu přenasazení kategorií, po kterém si Klára nejspíše o pár míst pohorší.

Díky třem posledním cutům to ale nebude tak výrazné, jak se mohlo zdát po prvních čtyřech turnajích. "Vůbec jsme to neřešili. Věděli jsme, že na to má, jen to muselo přijít," prozradil Konečný s tím, že i případný pokles o zhruba deset míst, který je nyní reálný, nebude katastrofou: "Myslím si, že i po tom bychom se měli dostat na všechny turnaje."

Se Spilkovou se Martin Konečný už podíval i na US Women's Open (foto: GettyImages)

Jaké vlastně jsou turnaje na LPGA na vlastní kůži? "Hodně podobné jako na Ladies European Tour, a i my se to tak snažíme brát. Hřiště nejsou až tak jiná oproti, vzdálenosti jsou podobné, hrajeme pořád stejné hole. I rány do greenů jsou hodně podobné, jako na LETce," hodnotí Konečný.

A samotný život v USA? 

"Amerika je boží. Oblíbili jsme si nějaké restaurace, jako je třeba Chipotle. Jsou tam super lidé, všichni se vám snaží pomoci. Je to tam jen trochu složitější s dopravou. Vše je daleko, a navíc třeba zácpy v LA jsou šílené, když je chytnete. Proto se vždy snažme bydlet, co nejblíže," dodává momentálně golfové dvojče Spilkové. "Říkáme si, že snad mezi sebou máme pupeční šňůru, jak perfektně si rozumíme," uzavírá.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení